21 липня 2025   18:24   465

У Краматорську загубився цілий завод: свідчення різних джерел про нього не збігаються

У Краматорську загубився цілий завод: свідчення різних джерел про нього не збігаються
Ми намагалися дізнатися, яка доля спіткала завод з виготовлення штучних футбольних полів.

Кілька років ми слідкуємо за долею заводу з виготовлення штучного покриття для футбольних полів. Нагадуємо, як все було та розповідаємо, що останнє про нього відомо.

Як усе починалося

У травні 2020 року тоді ще народний депутат України та віце-президент Української асоціації футболу (УАФ) Максим Єфімов написав у своєму Facebook, що в Краматорську починає роботу завод з виробництва штучних футбольних полів "ФФУ Продакшн", який переїхав до нашого міста з Києва.

Засновником заводу є Українська асоціація футболу... Саме підприємство розмістилося на базі "Краматорського заводу важкого верстатобудування", - повідомляли тоді.

Журналіст-розслідувач Костянтин Андріюк розповів, що Максим Єфімов керував заводом із виготовлення штучних футбольних полів через підконтрольну йому ТОВ "АТОМВІНД-КРАМАТОРСЬК", основним видом діяльності до цього було виробництво електроенергії.

Журналіст виявив, що ця фірма не змінювала свого виду діяльності, а без цього, за його словами, взагалі було неможливо вести якусь іншу господарчу діяльність, бухгалтерію чи сплачувати податки.

Через це в Андріюка виникли підстави стверджувати, що завод з виготовлення штучних футбольних полів не працював у Краматорську жодного дня. Ба, більше, він дізнався, що обладнання заводу взагалі не було застраховане і прокоментував це так:

"А знаєте, якою ще може бути причина чому не страхували обладнання заводу? Бо коли його пошкодить ракетний удар чи артилерійський обстріл, то страхова компанія буде зобов’язана фіксувати ушкодження, писати звіти та подавати на відшкодування. А це додаткові сліди, які потім буде не можливо приховати. А в разі обстрілу чи пожежі, можна буде спокійно сказати, так і так, мовляв, обладнання було знищене, ми його були змушені утилізувати, тому його вже і годі шукати".

До речі, судячи з матеріалу Андріюка, можна зробити висновок, що УЄФА виділило на цей завод (або принаймні на плани УАФ щодо нього) 7,8 млн доларів.

УАФ про завод з виробництва штучних футбольних полів: без офіційної відповіді

25 грудня 2022 року стало відомо про обстріл росіянами промислового майданчика "Краматорського заводу важкого верстатобудування". Але коли поліцейські обстежували цехи та приміщення, обладнання заводу з виробництва штучного покриття там не було, повідомив журналіст.

24 січня 2023 року на великій зустрічі з журналістами тодішній керівник УАФ Андрій Павелко розповів, що нічого не знає про долю заводу, заявивши, що за все має відзвітуватися ТОВ "АТОМВІНД-КРАМАТОРСЬК".

Цікаво, що сайт "ФФУ Продакшн" крім головної сторінки по суті порожній, - без оновленої інформації та контактів.

Тож ми написали запит на УАФ, в якому поставили чотири питання:

  1. чи насправді завод виробництва штучних футбольних полів за час перебування у Краматорську не пропрацював жодного дня;
  2. чому?;
  3. куди він переїхав (евакуювався) і чи працює там?;
  4. чи розглядається можливість у майбутньому за позитивного розвитку подій повернення заводу виробництва штучних футбольних полів до Краматорська?
Жодної відповіді від пресслужби УАФ за понад півтора тижня так і не отримали.

І якщо певну засекреченість машинобудівних підприємств під час війні можна зрозуміти, то відсутність чіткої та ясної інформації щодо заводу з виробництва штучних футбольних полів наводить на певні думки. - Чи не тому він не працював, що й не міг? Чи справді цей завод був готовий працювати?

А ось що сказав нинішній Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко у відповідь на питання про завод:

"Завод є. Він арештований АРМА (Агентство з Розшуку та Менеджменту Активів), ми слідкуємо далі, що агентство далі буде з ним робити... Я не знаю, в якому він стані, туди важко потрапити. У нас їздила група людей шість-сім місяців тому, щоб перевірити в якому він стані. Туди був "прильот". Інформацію щодо заводу нам надає АРМА".

Про це у лютому цього року написав поважний спортивний сайт https://www.ua-football.com/

Ба більше, у тій самій публікації говориться, що у ніч із 25 на 26 липня 2024 року Росія завдала ракетного удару по промзоні Краматорська, внаслідок чого виникла пожежа на території Старокраматорського машинобудівного заводу. Внаслідок пожежі згоріло й майно заводу з виготовлення штучного покриття для футбольних полів, яке тепер не підлягає відновленню.

Задачка для правоохоронців

Як бачимо, вже й з розміщенням заводу у Краматорську плутанина у повідомленнях. Між КЗВВ та СКМЗ - кілька кілометрів, хоча обидва підприємства пов'язують з тим самим власником.

Отже, спочатку повідомлення поліції кінця 22 року про відсутність обладнання. Потім заява Павелка, що він нічого про завод не знає. Далі слова теперішнього президента УАФ Андрія Шевченка, що завод є, хоча "туди був прильот" і зрештою у тій самій публікації - майно заводу згоріло.

Здається, як і написав журналіст-розслідувач Костянтин Андріюк ще понад два роки тому, це задача, яку можуть розв’язати українські правоохоронці.

Надто вже суперечливі свідчення різних джерел.

Втім, ще є надія, що ми отримаємо відповідь на запит від УАФ, хоча й часу, як його відправили, минуло вже достатньо.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: