Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко провела зустріч із міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, під час якої обговорили посилення військової допомоги, фінансування, відбудову, а також санкції проти Росії.Про це глава уряду
повідомила у Телеграм у понеділок, 21 липня.
"Говорили предметно - про зброю, фінанси, відбудову, санкції. Французькі колеги побачили, як живе Київ після нічних атак. І це дуже добре посилює розмову про дрони, ППО та винищувачі. Вони потрібні прямо зараз. Тож одна з тем - збільшення військової допомоги та перехід до спільного виробництва в Україні", - зазначила Свириденко.
Вона зауважила, що міністр економіки Олексій Соболев підписав із французькою стороною дві декларації. Перша - про створення нового фонду обсягом €200 млн для підтримки критичної інфраструктури та економіки, який почне працювати з 2026 року.
"
Минулого року попит на першу програму втричі перевищив її бюджет - заявки на 750 млн при наявних 200. Це добрий сигнал: український і французький бізнес бачать спільні проєкти", - додала прем'єр.
Друга декларація стосується підготовки міжурядової угоди щодо реалізації стратегічних проєктів у сферах оборони, енергетики, цифровізації та критичних мінералів.
"
Мова не тільки про інвестиції, а й про кооперацію, технології, доступ до європейських ринків", - зазначила Свириденко.
Сторони також обговорили фінансування дронової програми у 2025 році. Наразі триває пошук механізмів для прискорення закупівель та розширення джерел фінансування.
Соболев підтвердив, що з 2026 року розпочне роботу новий фонд для фінансування проєктів у критично важливих секторах економіки з обсягом €200 млн.
"
Проте зміниться логіка фінансування: кошти залучатимуться від французьких компаній, українських партнерів, урядів обох країн, місцевої влади та міжнародних донорів", - пояснив він.
Крім того, до кінця 2025 року планується підписання нової міжурядової угоди, яка передбачає поглиблення економічної співпраці в низці стратегічних галузей - від оборони до цифрових технологій і сільського господарства.
Як відомо, ЄС надав Україні майже 160 млрд євро різної підтримки з початку вторгнення Росії. Ця сума включає ініціативу країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), що передбачає виділення Україні $50 млрд, з яких $20 млрд надасть Євросоюз за рахунок російських активів.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.