Росія практично вичерпала свої запаси радянської зброї, використавши їх під час повномасштабного вторгнення в Україну.Як свідчить новий аналіз Київської школи економіки (KSE), обсяги постачань із російських військових складів повернулися до довоєнного рівня, пише
Financial Times.
За логістичними даними, постачання від головних складів РФ скоротяться з 242 000 тонн у 2022 році до 119 000 тонн до кінця 2025 року. Павло Шкуренко, аналітик KSE, вважає, що це свідчить про виснаження ресурсів:
"
Росія зараз відправляє менше матеріалів на відновлення та ремонт, ніж, як нам відомо, можуть обробляти ремонтні станції", — зазначає він.
Із 2022 року Росія активно вводить у дію законсервовану техніку, включно з танками Т-72, Т-80 і навіть Т-54 1940-х років.
Військовий аналітик Франц-Стефан Ґаді закликав не переоцінювати зниження поставок як ознаку втрати боєздатності:
"
Російські збройні сили витрачають значні кошти на створення нових запасів".
Образ самодостатності зруйновано
Аналітика KSE також свідчить, що РФ стає дедалі залежнішою від зовнішніх постачальників.
У 2024 році 52% вибухових матеріалів надійшли з регіону Находка — порту, який використовує Північна Корея. До війни поставок звідти не було взагалі. Загалом з Північної Кореї в Росію було відправлено 250 000 тонн вантажів.
"
Залежність від Північної Кореї — це вражаючий контраст з образом самодостатності, який Росія намагається проєктувати", — зазначив аналітик KSE Лукас Райзінгер.
Це підтверджує і заява очільника ГУР Кирила Буданова, який вказував, що 40% російських боєприпасів — північнокорейського походження. За даними Південної Кореї, КНДР вже поставила 28 000 контейнерів із боєприпасами, ракетами й навіть військовими.
Ґаді додав:
"Я підозрюю, що вони покладаються на північнокорейські боєприпаси, щоб підтримувати стабільний темп ударів по Україні, а також дозволяючи накопичувати високоякісні російські запаси для можливого конфлікту з НАТО".
KSE також зафіксувала 13 000 тонн вибухівки, ймовірно отриманої з Ірану.
Хоча Китай офіційно не надає Росії летальної допомоги, аналітика показує, що він став ключовим постачальником її оборонної промисловості. Обсяги поставок з прикордонних регіонів Китаю до військових підприємств РФ подвоїлися до понад 3 млн тонн з 2021 року.
Райзінгер підсумовує: "Китай постачає обладнання та компоненти, необхідні для підтримки функціонування військової машини Росії".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.