Програма має допомогти людям вчасно помічати ризики та зміни у своєму здоров’ї.Уряд затвердив порядок реалізації програми «Скринінг здоров’я 40+», яка має на меті виявити ранні захворювання, що найбільше впливають на тривалість і якість життя українців.
Про це
повідомила Премʼєр-міністер України Юлія Свириденко.
До переліку входять серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу та проблеми ментального здоров’я.
Як скористатися програмою?
Старт програми запланований на 1 січня 2026 року.
Кожна українка та кожен українець віком від 40 років отримають персональне запрошення у застосунку «Дія» на 30-й день після дня народження. Після підтвердження участі на Дія.Картку зарахують 2000 гривень, які можна використати лише для проходження скринінгу.
Для тих, хто не користується «Дією», передбачений альтернативний спосіб участі через банки та ЦНАПи.
Обстеження проводитимуть державні, комунальні та приватні медзаклади, які відповідатимуть вимогам МОЗ і НСЗУ для участі в програмі «Скринінг здоров’я 40+». Найближчим часом МОЗ опублікує офіційний перелік таких установ.
У Державному бюджеті на 2026 рік на реалізацію програми передбачено 10 мільярдів гривень.