11 лютого 2008
08:33
1922
Мы не готовимся к новым выборам. Эксклюзивное интервью Януковича "Подробностям"
Или досрочные парламентские выборы, или другой формат коалиции в Верховной раде. В Партии регионов считают, что один из этих сценариев может помочь выйти из парламентского кризиса. Тем не менее, лидер партии Виктор Янукович уверяет - к новым выборам его политическая сила не готовится. Он надеется, что конфликт, который возник в парламенте из-за подписания руководителями государства письма в НАТО, удастся разрешить путем переговоров.
Интервью лидера Партии регионов "Подробностям недели".
Руслан Сенічкін: Вікторе Федоровичу, добрий вечір!
Віктор Янукович: Добрий вечір.
Р: Партія регіонів готова йти на ще одні дострокові вибори?
Я: Ми не готуємось ще до дострокових виборів тому, що і в 2007 році в квітні місяці, я про це не одноразово казав, що будь-яка політична дестабілізація - вона обов'язково призведе до погіршення економіки країни, і відповідно - життя людей. Тобто, боротьба була політична , але ми знаємо, що ця боротьба була за межами правил, за межами конституції. Призвело це врешті-решт до того, що ми отримали дуже багато різних проблем перш за все економічних, перш за все. Ну, до них можна додавати тут і погіршення стосунків з нашим північним сусідом, з Росією. Політики не можуть вгамувати своїх амбіції. Їм все чогось не вистачає - чи посад, чи джерел заробітку. Тому тут і виникає питання перерозподілу газового ринку і майнові питання, і реприватизації, і прискорена приватизація об'єктів стратегічних. І так далі...
Р: Газовий конфлікт з Росією. "Газпром" погрожує припинити постачання газу в Україну через борги в "Нафтогазі". Ви можете прокоментувати цю ситуацію, враховуючи те, що останні газові контракти з "Газпромом" були саме під час вашого прем'єрства?
Я: Я хочу сказати, що в нас газового питання не було. Ви чули за півтора року мого уряду, щоб ці питання не вирішувались? Ми знаходили порозуміння з нашими партнерами, ми шукали можливість отримання контрактів для України по найнижчим цінам, які були можливими в таких умовах. І ми досягали домовленості. Ми були надійними партнерами в Європі. І Європа в це повірила.
Це перше... Друге. Після таких заяв, безумовно, будуть дії. Будь-який переділ газового ринку в Україні - він обов'язково буде вести до погіршення ситуації цінової, платіжної ситуації. Тому що за газ треба, щоб платили своєчасно, споживачі... Я знаю, я проходив це неодноразово і тут в уряді, і в регіоні. Будь-яка дестабілізація - вона робить послаблення для споживачі і ми отримуємо зниження платіжної дисципліни.
Р: Сьогодні компанія "Нафтога"з, як структура - вона готова до прямих газових відносин з "Газпромом"?
Я: Це все гасла. А на практиці зовсім виглядає інакше. І це, безумовно, такі дії, вони дестабілізують ситуацію як на внутрішньому ринку, так і в стосунках з нашими стратегічними партнерами, з постачальниками газу. Наводити порядок треба, зараз, негайно. Тому, якщо йде несанкціонований відбір газу - за це хтось повинен відповідати. Такого не було, я не пам'ятаю взагалі...коли таке було в нашій країні, це сором.
Р: Представники вашої фракції сьогодні ведуть якісь певні перемовини з Секретаріатом президента щодо спільних дій, можливо переформатування коаліції, можливо узгоджуються позиції щодо майбутніх дострокових виборів?
Я: Ніяких сепаратних переговорів ми не ведемо з жодною політичною силою. Будь-які переговори, якщо ми починаємо - по цим питанням ми приймаємо відповідне рішення політради, чи президії поліради. В нас є постійний діалог з усіма органами влади, в тому числі з Секретаріатом президента, із Кабміном. Ми постійно працюємо в контакті, це нормально, коли в демократичній країні, яка йде шляхом демократичного розвитку - влада співпрацює з опозицією.
Р: Якщо далі загострюватиметься політична криза, протистояння в країні - ви не боїтеся того, що саме вас можуть звинувачувати в цьому? Адже ви першими почали блокування роботи парламенту...
Я: Я хочу сказати, що це почалось з перших днів роботи цього уряду. І з перших днів почались в різній формі звинувачення. Тобто ми до цього звикли. Скажіть будь-ласка - як можна з першого дня приймати було програми, наприклад виплати заощаджень громадянам, чи підвищення заробітної плати бюджетникам. Якщо б економіка була до цього не готова. Якщо до цього був неготовий бюджет. Якщо в казначействі на рахунку не було грошей і так далі. А це гроші, вони залишились після роботи уряду Януковича. Так чи ні? Але про це ніхто нічого не каже. Є такі, як кажуть закиди, на які, я вважаю, суспільство реагувати не буде. Що стосується блокування трибуни, воно пов'язане лише з одним питанням, умовно кажучи - це питання так званого "листа трьох" до приєднання України до плану ПДЧ. Якщо це питання буде зняте, інших питань у нас не буде. Якщо влада буде діяти в межах Конституції і українського наро..
Р: ... ПДЧ - це єдина принципова річ, яка змушує вас блокувати парламент... ?
Я: Безумовно...
Р: ...Інших проблем немає в країні, які б змусили вас блокувати парламент?!
Я: Безумовно, безумовно - це питання надпринципове.. Це питання майбутнього нашої країни. Це питання майбутнього українського народу. І ми вважаємо, що такі питання можна приймати тільки за згодою українського народу.
Р: Дякую вам за інтерв'ю
Я: І я вам дякую.
"Подробности"
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.