13 марта 2008   12:09   1668

Політична заява Донецької обласної організації НСНУ

Країна знову стоїть перед складними викликами й загрозами. Про це свідчать і парламентська криза, і «газовий шантаж», і запущена попереднім урядом інфляція. Ситуація потребує системного вдосконалення державної влади і влади на місцях. «Наша Україна» бачить вихід у вдосконаленні Конституції країни. Після того, як 2004 року на догоду кланам було піддано ревізії Основний Закон, шлях еволюційного вдосконалення чинної Конституції став неможливим. Так звана «конституційна реформа», здійснена всупереч волі народу, розбалансувала систему влади в Україні. Зміни, внесені до Конституції в інтересах окремих політиків, а не всього народу, спричинили періодичні політичні кризи, протистояння, правовий нігілізм, стали очевидною перешкодою на шляху суспільного поступу. Для забезпечення успішного розвитку країни потрібно оновлення Конституції. Саме з цією метою Президент України Віктор Ющенко утворив Національну Конституційну Раду, що об’єднала представників не лише політичних сил, але і громадських об’єднань, наукових кіл та місцевих громад. «Наша Україна» вважає, що цей орган має працювати саме в напрямку підготовки нового Основного Закону. Ми переконані, що Конституція лише тоді стане справді всенародною, якщо її створить сам український народ. У відповідності з рішенням Конституційного Суду від 5 жовтня 2005 року «народ як носій суверенітету і єдине джерело влади може реалізувати своє право визначати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції України на всеукраїнському референдумі». «Наша Україна» вважає саме цей шлях дієвим та ефективним, бо Конституція - занадто важлива справа, щоб доручати її лише парламенту. Викликає нерозуміння позиція партії регіонів, яка не хоче працювати в Національній Конституційній Раді.

Запорукою успішного вирішення назрілих політичних, економічних та соціальних проблем буде згуртована позиція демократичних сил, об’єднаних в блоці «Наша Україна – Народна самооборона». Ми підтримуємо рішення про створення єдиної національно-демократичної партії на базі Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона». Процес створення об’єднаної партії має бути прискореним, граничний термін проведення об’єднавчого з'їзду – 2 місяці після ухвалення закону про зміни до закону про політичні партії.

Нашими першочерговими завданнями є виконання програми та підтримка дій Президента України Віктора Ющенко, реалізація передвиборних зобов’язань нашого блоку та положень коаліційної угоди. Вважаємо принципово важливим направляти всі зусилля партії на забезпечення єдності і ефективності демократичної коаліції. Підтримуємо рішення Політради НСНУ щодо неприйнятності дій, спрямованих на створення нової коаліції за участі партії регіонів чи компартії. Неприйнятними є шантаж і блокування з боку партії регіонів та її сателітів роботи парламенту та небажання розставатися зі своєю депутатською недоторканістю та своїми чисельними пільгами.

Засуджуємо провокації, організовані «регіоналами» та їхніми поплічниками в місті Сєвєродонецьку на Луганщині як чергову спробу антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію і загострити протистояння у суспільстві. Констатуємо з прикрістю, що до організації цього зібрання депутатів і чиновників рад особливі зусилля доклали донецькі чиновники і місцеві діячі різних мастей, сумно відомі своїми україноненависницькими поглядами. Місцеві ради повинні не спекулювати питаннями мови чи геополітики, які не відносяться до їхньої компетенції, а мають думати як зробити якісними і доступними охорону здоров`я, обслуговування малозабезпечених та пенсіонерів, комунальні послуги, припинити розбазарювання земель, підтримати малий і середній бізнес, зменшити розквітлу пишним цвітом корупцію. А Верховна Рада має прийняти закони, які забезпечать фінансову й організаційну незалежність місцевого самоврядування. Перелік таких законів визначений «Нашою Україною» ще до виборів і включений до угоди про створення демократичної коаліції.

По-перше, необхідно внести зміни до Бюджетного Кодексу, щоб залишати містам і районам більше зібраних податків.

По-друге, потрібно негайно ліквідувати Тендерну палату, від корупційного зашморгу якої страждають мільйони людей, а школи та лікарні не можуть отримати найнеобхідніших речей.

По-третє, запровадити податок на багатство та розкіш, який власники дорогих палаців заплатять у місцеві бюджети.

По-четверте, профінансувати з держбюджету 20-відсоткову надбавку до зарплати сільських учителів, лікарів та працівників культури.

По-п’яте, розпускати ті місцеві ради, які замість вирішення проблем своїх виборців приймають незаконні рішення, культивують корупцію, сепаратизм чи зневагу до Закону.

Ми переконані, що нас підтримають і партнери по демократичній коаліції, і місцеві громади. Разом ми змусимо депутатів, які не працюють самі й не дають працювати іншим, припинити провокації у Верховній Раді та за її межами і дати можливість прийняти необхідні закони в інтересах українського народу.

Донецьк, 11 березня 2008 року
"Kramatorsk.INFO"
Комментарии читателей
  • Украина Пролетариям всех стран! :-) 13 марта 2008   15:39

    Ага, щас они все бросили, ваши "партнеры" по коалиции и начали платить мзду за свои палацы ;-)))
    сердечников щас будет щекотать вопросик по ставкам сборов за аренду земли краматорской.

Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.