24 апреля 2008   11:17   2040

Голову Федерації профспілок України – за ґрати!

Під таким гаслом днями розпочалася всеукраїнська акція Комітету захисту прав членів профспілок ФПУ.

Профспілчани Федерації висловлюють недовіру своєму керівництву - зокрема, голові ФПУ Олександру Юркіну, з чиїм іменем пов’язана низка кримінальних справ стосовно розкрадання профспілкового майна. Однак тепер рядовим профспілчанам терпець урвався остаточно.

Голова ФПУ за роки свого правління перетворив усе профспілкове майно на засіб незаконного збагачення. На сьогодні за різними схемами, з грубим порушення законодавства, передані, або продані приватним структурам найкращі санаторії та курорти, які, фактично, належали всім профспілкам країни: „Золотий пляж”, „Прикарпаття”, „Алушта”, „Енергетик”, „Кастрополь” і т.д.

Представників низових організацій Федерації профспілок обурює бездіяльність їхнього керівництва щодо захисту прав людей праці, нецільове використання членських внесків та бюджету ФПУ. Саме тому в усіх обласних центрах під стінами будинків профспілок зараз тривають пікети з вимогою відставки керівника Федерації.

Крім того, всім зацікавленим профспілчанам пропонується підписати заяви на ім’я Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ, у яких наведені факти зловживань О. Юркіна. За інформацією голови Комітету захисту прав членів профспілок ФПУ Миколи Деркача, протягом перших днів акції вже зібрано понад 10 тисяч підписаних заяв. Очікується – близько 100 тисяч. Навряд чи після цього правоохоронні органи зможуть закривати очі на зловживання керівника ФПУ.

Комітет закликає всіх людей праці спільними зусиллями очистити профспілковий рух від корупціонерів!

Зразок заяви на ім’я Генерального прокурора України

Генеральному прокурору України,
державному раднику юстиції 1 класу
Медведьку Олександру Івановичу
01011, м. Київ, вул. Різницька13/15

_______________________________________,
мешкає: ________________________________
_______________________________________

З А Я В А
про вчинення дій, які містять ознаки злочину

Звертаюся до Вас з приводу незаконних дій (зловживань) з боку керівництва Федерації профспілок України (ФПУ) та її Голови громадянина Юркіна О.В. щодо майна ФПУ, зокрема, щодо майнового комплексу Закладу Федерації профспілок України "Учбово-спортивна база "Спартак" (код ЄДРПОУ 22872516), далі – УСБ "Спартак"), заснованого на майні ФПУ.
Відповідно до п. 16 ст. 9, ст. 46 Статуту Федерації профспілок України майно ФПУ використовується для забезпечення виконання статутних завдань в інтересах членських організацій та членів профспілок, в тому числі з метою розвитку санаторно-культурного лікування, туризму, дитячого й студентського оздоровлення, відпочинку, фізичної культури і спорту, збереження мережі та вдосконалення роботи культурно-освітніх, позашкільних, спортивних і фізкультурно-оздоровчих закладів.
Але в даний час Голова ФПУ відносно майна Федерації діє, виходячи виключно з власних інтересів або інтересів відомих тільки йому третіх осіб. Керівником УСБ "Спартак" пан Юркін О.В. призначив, так би мовити, "свою" людину, яка виконує вказівки пана Юркіна, не дбає навіть про майно підприємства, вже не кажучи про розвиток спортивно-фізкультурної та оздоровчої діяльності Закладу. Керівником УСБ "Спартак" введена необґрунтовано висока плата за участь дітей та дорослих в спортивних секціях, які до того були доступні широкому загалу бажаючих займатися фізкультурою та спортом. Майже всі приміщення УСБ "Спартак" здані в оренду комерційним структурам на вкрай невигідних для Закладу умовах. В занедбаному стані знаходиться басейн. Керівництво закладу укладає з комерційними фірмами угоди, які не виконуються УСБ "Спартак". До суду подаються позови про стягнення з УСБ "Спартак" заборгованості, але рішення судів також, і напевне, умисно не виконується.
Такі дії пана Юркіна О.В. та його ставлеників, які очолюють УСБ "Спартак", свідчать про намагання умисно довести Заклад до банкрутства з метою за безцінь передати майно та землю, володільцем яких є Заклад, заінтересованим особам, адже загальновідомим фактом є те, що земля, яка знаходиться майже в центрі Києва, коштує не один мільйон гривень. Також не є секретом, що в Україні вже сотні об’єктів захоплені шляхом доведення до умисного банкрутства.
Підтвердженням викладеного вище може служити постанова відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції від 07.03.2008 р. про накладення арешту на кошти УСБ "Спартак". З постанови вбачається, що службові особи УСБ "Спартак" не виконують рішення Господарського суду м. Києва (наказ на виконання рішення від 18.02.2008 р. № 15/411), що свідчить або про відсутність грошових коштів, або про умисне невиконання судового рішення. А відповідно до чинного законодавства за умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню передбачена кримінальна відповідальність, передбачена ст. 382 КК України. Але найбільш вірогідно, що поставлене паном Юркіним керівництво УСБ "Спартак", за вказівками Голови ФПУ, так організовує діяльність Закладу, щоб на рахунках УСБ "Спартак" не було грошових коштів, тобто умисно підтримує стійку неплатоспроможність. За таких обставин цілком очевидною є подальша доля УСБ "Спартак" – відповідно до чинного законодавства України, якщо протягом 3 місяців боржник (або державна виконавча служба) не виконує рішення суду про сплату грошових коштів в розмірі, що перевищує 300 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2008 р. – 154 500 грн.), через відсутність грошових коштів на банківських рахунках боржника, кредитор має право звернутися до відповідного господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до чинного кримінального законодавства України умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб вчинення власником або службовою особою суб'єкта господарської діяльності дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності суб'єкта господарської діяльності (доведення до банкрутства), якщо це завдало шкоди державі чи кредитору, містить ознаки злочину, передбаченого ст. 219 КК України.
Така незаконна діяльність пана Юркіна О.В. та пов’язаних з ним осіб відносно майна ФПУ вже давно носить системний характер та завдає шкоди не тільки членам профспілок, але й державі. На сьогоднішній день за різними схемами, з грубими порушеннями чинного законодавства, передані та продані різним комерційним структурам за цінами, які в декілька десятків разів нижче від ринкових, або готуються до продажу, об’єкти санаторно-оздоровчого призначення, які належали Федерації профспілок України, а фактично всім профспілковим організаціям, що входили до складу Федерації:
- санаторій «Прикарпаття» (м.Трускавець);
- Санаторій «Шахтар»; санаторій «Золотий пляж»
- Санаторій «Таврида» (Євпаторія) санаторій «Кастрополь»
- Санаторій «Квітка Полонини» (Закарпаття) санаторій «Енергетик»
- Санаторій «Красні зорі» (Одеса) санаторій «Запоріжжя»
- П\В «Мирний» (Одеса) санаторій «Слава»
- Санаторій ім.Чувиріна (Одеса) санаторій «Алушта»
- Санаторій «Ясна Поляна» (Ялта)
- Санаторій «Сокілець» (Хмільник)
- Санаторій «Гірський» (Хмільник)
- Санаторій ім..М.Коцюбинського (Хмільник)
- Санаторій ім..30-річчя жовтня (Алушта)
- Санаторій «Дубки» (Київ)
- Санаторій «Жовтень» (Київ)
- Санаторій «Чорне море» (Одеса)
- ТОВ «Валентина» (Одеса)
- Санаторій «Україна» (Одеса)

До того ж, хочу звернути Вашу увагу, що органами прокуратури, зокрема прокуратурою м. Києва, прокуратурами Шевченківського та Дарницького районів міста Києва були порушені кримінальні справи про зловживання з боку керівництва Федерації профспілок України (ФПУ) та її Голови громадянина Юркіна О.В. Але працівники прокуратури зволікають з розслідуванням кримінальних справ, які досі не передані до суду.
Зволікання стосуються кримінальної справи під номером 50-3550 від 05.05.2004 року, яка знаходиться у провадженні Прокуратури Шевченківського району міста Києва і була порушена за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, за фактом незаконного продажу санаторіїв „Горний” та „Прикарпаття”, які були незаконно внесені в статутний фонд акціонерного товариства „Атом профспілка”.
В цей же час з боку громадянина О.В.Юркіна була проведена комерційна незаконна операція з використанням фінансів профспілки працівників атомної енергетики. На підставі цих фактів Прокуратурою Дарницького району м . Києва 31.01.2003 року було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.
Безкарність громадянина Юркіна О.В. призводить до того, що вже на посаді Голови ФПУ, в 2005 році приватній структурі продається весь пакет акцій найкращого в Україні санаторно-курортного комплексу в м. Трускавець „Трускавецькурорт”, в склад якого входило два десятки санаторіїв, ринкова вартість яких становить сотні мільйонів гривень. На підставі цього факту та за поданням Фонду державного майна України Прокуратурою міста Києва порушено карну справу.

Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст. 94, 97, 98 КПК України,

Прошу:

1. Провести перевірку викладених в заяві фактів незаконної діяльності, виявити та притягнути осіб, винних у скоєнні злочинів, до кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством України.
2. Взяти під особистий контроль розслідування кримінальних справ, порушених Прокуратурою м. Києва, Шевченківською та Дарницькою районними прокуратурами м. Києва, порушених за фактами незаконного продажу санаторіїв „Горний” та „Прикарпаття”, а також зловживань з боку Голови ФПУ та інших посадових осіб Федерації профспілок України.
"Профспілка України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.