4 мая 2005   13:27   1756

Викрито аферу з окулярами для ветеранів на суму 26 млн. гривень

Служба безпеки України викрила схему масштабного зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України при здійсненні у 2004 році закупівель за бюджетні кошти окулярів для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни на суму 26 млн. гривень.

У вересні 2004 року в рамках заходів щодо відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та посилення соціального захисту ветеранів Кабінетом міністрів України було видано розпорядження про забезпечення ветеранів війни безкоштовними окулярами за рахунок надходжень від приватизації державного майна. Цим документом передбачалося придбати мільйон окулярів для корекції зору за ціною 26 гривень за одиницю.

З самого початку метою цієї цинічної акції, ініціатори якої наважилися зіграти на святому – пам’яті про події Великої Вітчизняної війни, було заволодіння бюджетними коштами. Організатори афери знали, що у такий спосіб, під гаслом підготовки до всенародного свята їм вдасться обґрунтувати виділення значних коштів на вигадану ними програму соціального спрямування, уникнути контролю і безперешкодно привласнити значні суми.

З урахуванням того, що організацією цієї акції опікувалися особисто зацікавлені державні високопосадовці, всі питання вирішувалися без бюрократичної тяганини. Міністерство охорони здоров’я терміново здійснило офтальмологічне обстеження ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни та підготувало для Мінпраці відповідні реєстри з рецептурними даними обстеження цієї категорії громадян, у результаті чого літні люди сподівалися отримати нові окуляри до свята. Ці списки так і залишилися невитребуваними.

Як було встановлено оперативними підрозділами Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБ України, в подальшому було грубо порушено Закон України, який визначає порядок закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти. Без здійснення обов’язкового у таких випадках тендеру із наданням переваги вітчизняному виробникові, документом без дати та номеру було визначено виконавця – дніпропетровське товариство з обмеженою відповідальністю офтальмологічного профілю, яке втім не є виробником окулярів. Згідно документів фірма зобов'язувалася забезпечити індивідуальну комплектацію, пакетування та маркування окулярів, які ДП “Укрпошта” мало безкоштовно доставити ветеранам за складеним реєстром.

Дніпропетровське ТОВ в свою чергу укладає договір з харківською комерційною структурою, яка за заниженими цінами придбала партію неякісних окулярів китайського виробництва на суму лише 2 млн. 400 тис. гривень, після чого засоби коригування зору були передані Мінпраці України. Здійснена у березні 2005 року інвентаризація, крім того, виявила недостачу окулярів, які перебувають у тимчасовому зберіганні дніпропетровської фірми: у приміщенні колишнього кінотеатру, зал якого тимчасово пристосовано під склад, зберігаються розсипом у звичайних ящиках 747 тисяч примітивних китайських окулярів, частина з яких розукомлектована окремо на оправи та лінзи. Співробітники дніпропетровської фірми розшукуються правоохоронними органами.

За матеріалами Служби безпеки України, які були передані за належністю до Генеральної прокуратури України, порушена і розслідується кримінальна справа за ознаками ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.366 (службове підроблення) КК України. Зокрема перед слідством стоїть питання з’ясування місцезнаходження зниклих 24 мільйонів гривень.
"Прес-центр СБ України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: