14 мая 2005   20:48   1469

Віктор Ющенко поздоровив український народ із Днем Європи

Шановний український народе!
Дорогі друзі!


Сьогодні Україна відзначає День Європи - свято миру і єдності на нашому континенті.

Це наше свято, бо ми - європейська нація. Україна є невід'ємною частиною європейської цивілізації ще з часів античних міст на берегах Чорного моря. Славні рядки у історію Європи вписані нашими великими предками - Володимиром Великим і Ярославом Мудрим. Серед джерел європейської демократії - козацька республіка Богдана Хмельницького і Конституція Пилипа Орлика.

Кров'ю батьків і дідів наших континент визволений від нацизму. Їх подвиг дав європейцям унікальний шанс покінчити зі старим розбратом, розпочати об'єднання народів навколо спільних цінностей нашої цивілізації.

Цей шанс побачили видатні політики Шарль де Голль, Уїнстон Черчілль, Конрад Аденауер, Робер Шуман. Вони заклали основи майбутньої демократичної Європи, відкритої для всіх без винятку європейських націй. День Європи - це нагадування про сміливу мрію, яка стала реальністю.

Цьогорічне свято має особливий український вимір. Помаранчева революція довела - спільні європейські цінності свободи і справедливості живуть і перемагають. Вони надихали і об'єднували мільйони людей на промерзлому Майдані Незалежності. Українська нація довела, що сповідує ці ідеали так само, як і інші вільні європейські народи. Разом з нами Європа відчула - її серце б'ється у Києві.

Ми визначили свій шлях у майбутнє. Ми бачимо Україну у колі країн Об'єднаної Європи. Високі європейські стандарти дають людям можливість жити гідно, вільно, заможно. Вони надійно захищають свободу та безпеку народів. Ми на власні очі бачимо успіхи наших сусідів на європейському шляху. Нам під силу досягти не гірших результатів.

Вступ до Євросоюзу не захмарна мрія. Україна має власну "дорожню карту", що веде до нього. Кожен наш крок на цьому шляху - це нові робочі місця, створені завдяки усуненню бар'єрів на європейському ринку. Це європейські соціальні стандарти - наш орієнтир у визначенні рівня зарплат і пенсій, якості медицини і освіти. Це гарантії прав кожного громадянина і правосуддя, справедливе для всіх. Кожен наш крок спрямований на розкриття всіх можливостей нашої країни, на отримання нових шансів кожним із нас.

Ми відзначаємо День Європи у час надій. Як Президент України, я не пошкодую зусиль, щоб вони справдилися. Я вірю в Україну. Ми зможемо успішно пройти непростим, але дуже плідним європейським маршрутом.

Я вірю у мудрість європейських народів. На наших очах зростає їх готовність прийняти Україну до своєї родини. Це абсолютно справедливо. Українці сильна і красива нація. Ми здатні зміцнити спільний європейський дім, збагатити його своєю працею, прикрасити неповторною культурою. Все це збудеться!

Із святом, дорогі друзі!
Слава Господу Богу, слава Європі і слава Україні!
Миру і добра нам усім!
"Прес-служба Президента України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...