23 июня 2004   13:50   1846

Слідчо-оперативна група обурена розкручуванням нового витка політичних спекуляцій навколо “справи Г. Гонгадзе”

Саме так сприйняли публікацію британської газети “The Independent” під назвою “На Українського президента підсилюється тиск після витоку інформації” слідчі та оперативні працівники правоохоронних органів, які входять до складу слідчо-оперативної групи у кримінальній справі за фактом вбивства Георгія Гонгадзе.

За твердженнями слідчих інформація, наведена на сторінках часопису, викривляє дійсний перебіг подій, заводячи суспільство в оману. Більше того, оприлюднення частини зібраних у кримінальній справі доказів вже негативно вплинуло на хід розслідування та створило реальну небезпеку для окремих людей, причетних до розслідування. У зв’язку з цим зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи за фактом розголошення даних досудового слідства.

Слідчо-оперативна група категорично спростовує причетність будь-кого із своїх працівників до витоку інформації, яку оприлюднено британською пресою.

Правоохоронці заявляють, що вони однаково напружено та цілеспрямовано працювали і продовжують професійно працювати над розкриттям цього злочину як при колишніх так і при чинному Генеральному прокурорі України.

“Запевняємо, що справа розслідується відповідно до затвердженого слідчо-оперативною групою плану з урахуванням всіх без винятку висунутих версій, в тому числі і щодо причетності до вбивства Г. Гонгадзе окремих працівників правоохоронних органів. Ми категорично спростовуємо наявність будь-якого тиску на слідчих та негативного впливу на хід розслідування справи” – йдеться у заяві слідчо-оперативної групи, наданій до прес-служби Генеральної прокуратури України.

Що ж стосується перевірки на причетність до злочину генерала Пукача, то мусимо нагадати, що кримінальна справа відносно нього була порушена 22 жовтня 2003 року і тоді ж його було затримано у якості підозрюваного, а 23 жовтня 2003 року за постановою суду Пукач був заарештований. 5 листопада 2003 року за скаргою адвоката судом постанову про арешт Пукача було скасовано, а 27 лютого поточного року Печерський районний суд м. Києва скасував постанову Генеральної прокуратури України про порушення відносно Пукача кримінальної справи. Особливо наголошуємо, що усі ці події відбулися ще при попередньому керівництві Генеральної прокуратури України. Апеляція на постанову суду у справі Пукача тоді не вносилась.

4 березня поточного року Генеральною прокуратурою України до Апеляційного суду м. Києва було внесено апеляцію на постанову Печерського районного суду про скасування постанови про порушення кримінальної справи відносно Пукача. Аргументи Генеральної прокуратури базувалися якраз на свідченнях працівників міліції, які оприлюднено британським часописом. 27 травня поточного року Апеляційний суд м. Києва в задоволенні апеляції Генеральної прокуратури України відмовив, залишивши постанову Печерського суду столиці без змін.

Таким чином, твердження публікації про можливе “гальмування” Генеральною прокуратурою України розслідування у справі Георгія Гонгадзе не мають під собою жодних підстав і розцінюються як чергова умисна спроба завдати шкоди повному, всебічному та об’єктивному розслідуванню
"Генеральная прокуратура Украины"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: