18 травня 2005   10:12   1816

Чат-конференція з віце-прем'єром з гуманітарних питань

"Украинская правда" продолжает серию прямого общения главных ньюсмейкеров и наиболее влиятельных людей Украины с читателями интернета.

Во вторник состоялся ЧАТ с Николаем Томенко, по завершении которого вице-премьер отбыл на мероприятие с участием президента, посвященное "Евровидению". Министр так спешил, что забыл в УП свой портфель.

Читайте, и вы узнаете:
- кто должен принять решение в ситуации со Зваричем;
- о том, что Кинаха хотят сделать новым премьером;
- кто ссорит Тимошенко с Ющенко;
- сколько акций "Динамо" должно остаться у братьев Суркисов;
- почему в прошлую субботу Томенко не ездил на метро.

Питання:
Як прокоментуєте той випадок, що Ющенко сів за кермо авто після того, як святкував з горілкою і ветеранами День перемоги?
Чи сідали ви самі нетверезим за кермо?


Відповідь:
Я думаю, що головною мотивацією президента 9 травня була повага до ветеранів, з якими він спільно провів свято. Тому емоційно я розумію президента.
Я не надто професійний водій, особливо коли йдеться про пересування по Києву.

Питання:
Скільки ви заробляєте в Кабміні?
Чому Тимошенко, Зінченко, Порошенко та деякі інші міністри й досі не оприлюднили свої декларації?


Відповідь:
1. Остання зарплата становила близько 2 тисяч гривень. Водночас Кабмін розглядає можливість посилити фінансову незалежність членів уряду шляхом преміювання, тому допускаю, що моя зарплата збільшиться.
2. Думаю, журналісти були не надто активними, щоб поцікавитися і оприлюднити декларації всіх членів уряду та інших керівників органів виконавчої влади. До речі, я досі найбагатший член уряду, щоправда, кілька міністрів претендують на це звання, аргументуючи значно більшими, ніж у мене, доходами власних дружин.

Питання:
Які заходи планується вжити урядом для повернення заощаджень громадян по вкладам ощадбанку? Ющенко обіцяв повернути за рахунок приватизації. Чи реально це?


Відповідь:
Реально за умов поетапного повернення заощаджень. Така програма нині розробляється урядом, одним із головних джерел такого фінансування можуть бути кошти від дооцінки незаконно приватизованих підприємств.

Питання:
Пане Миколо, як Ви вважаєте, чи є урядова команда єдиною? Як Ви оцінюєте заяви та саму діяльність Кінаха?
А також - як Ви думаєте, коли Зварич "знайде" свій диплом або інші документи про вищу освіту?


Відповідь:
Складається враження, що на 100 днів уряду розпочався публічний тендер, оголошений українськими і російськими найвпливовішими фінансово-політичними групами на посаду нового прем'єр-мініста і нового уряду, який би діяв в інтересах передовсім багатих людей.
Ця кампанія з одного боку має на меті дискредитацію багатьох ініціатив і програм уряду Тимошенко, з іншого - намагаються продемонструвати наявність іншого правильного прем'єра з точки зору цих структур.
Можливо, Анатолій Кирилович Кінах не знає, що його хочуть зробити новим прем'єр-міністром уряду багатих, але стилістика нинішньої дискусії з боку її організаторів виглядає саме так.

Питання:
Добрый вечер!
Как в настоящее время решается вопрос с выдачей автотранспорта "Таврия" инвалидам ВОВ по всем областям Украины.
Заранее благодарю, с уважением, Сергей


Відповідь:
Мінпраці та соціальної політики нарешті погодило цінову політику по закупілі авто з "автозазом". Переконаний, що моя критика "Автозазу" була корисною, бо знайдено компромісний варіант, який дає можливіть нам уже ближчим часом виконати бюджетно передбачену видачу автотранспорту інвалідам ВВВ.
Хочу сказати, що мова іде про близько 3 000 автомобілів.

Питання:
Шановний пане міністре! У цей час у важкому стані перебуває в клініці "Борис" відомий письменник-фантаст Роберт Шеклі. Вчора та сьогодні на багатьох форумах та лентах новин з’явилися прохання про грошову допомогу на лікування письменника. Його справами опікуються люди, які, вочевидь діють від щирого серця, але не мають необхідного організаційного досвіду. Як ви вважаєте, чи повинен український уряд взяти ситуацію зі стареньким письменником під свій контроль і надати родині Шеклі хоча б юридичну допомогу – хоча б з тих міркувань, щоб не давати приводів для закидів у російській пресіі на кшталт: "До чего довели страну оранжевые – писатель с мировым именем, как бомж, у студентов побирается" ?


Відповідь:
Я знаю ситуацію.
Сьогодні фахівці Мінохорони здоров'я, як вони мене інформують, постійно консультують лікарів клініки "Борис" і тримають під контролем лікування Роберта Шеклі. Сподіваюсь, така спільна робота приватної і державної медицини піде на користь його здоров'ю.

Питання:
Яку українську книжку Ви читали останньою?


Відповідь:
Я одночасно читаю 5-6 книжок, серед них новинки і класичні речі, які можна читати безліч разів. Тому серед новинок: книга лауреата Шевченківської премії цього року Марії Матіос "Солодка Даруся", і перечитую "Сонячну машину" Винниченка.

Питання:
Пане Томенко,
в одному інтерв'ю ви якось сказали, що під час служби в Афганістані вас майже не віддали під трибунал. Якщо не секрет, можна дізнатися, через що?


Відповідь:
Це довга історія, про неї я колись напишу в одній книжці, яка умовно називатиметься "Ми були добрими окупантами". Зміст цієї історії зводиться до певної анархії, яка панувала в обмеженому контингенті військ в Афганістані, за яку я як заступник командира взводу мусив відповідати. Під час нічного чергування в моєму взводі двоє солдат після вживання наркотиків спровокували стрілянину, в результаті якої було поранено одного з них.
Розслідування показало, що відповідальність лежить на самих солдатах, і нападу з боку душманів не було. Це означало, що взвод, за який я тимчасово відповідав, оскільки командир був на лікуванні, не справився з виконанням бойого завдання.

Питання:
Шановний пане Микола! Прочитав із задоволенням вашу книжку про "українське кохання", чи не збираєтесь продовжувати писати літературні твори. Це цікаво і класний піар. Хотілось би зокрема побачити ваш погляд на революцію зі сцени Майдану. Невже "Хроніка помаранчевої рволюції" Дена Яневського вас як міністра літератури, мистецтв, Євробачення та всього іншого гуманітарного задовольняє.
З повагою харківський журналіст Володимир Чистілін.


Відповідь:
Серед ідей є думка написати щось емоційне про помаранчеву революцію. Я завждки спочатку придумую назву книжки, а потім думаю, як її написати. Назву придумав: "Таємниці помаранчевої революції". Залишилося написати.

Питання:
Чи правда, що Рабінович поділився з вами акціями O-TV?


Відповідь:
Я сьогодні суттєво впливаю на О-ТВ і М1 без акцій. Якщо ви подивитеся ці канали, то кількість українських виконавців на ОТВ і М1 доходить до 60%. Приємно, що власники і керівники двох впливових музичних каналів прислухалися до моїх прохань і прохань української громадськості.

Питання:
Чи читаєте ви інтернет-проект "Наш Коля"
http://www.livejournal.com/community/nash_kolya/


Відповідь:
Ні, не читаю, але люди кажуть, що непоганий сайт, хтось творчо аналізує моє життя:).
Якщо я дізнаюся, хто це робить, запрошу його в співавтори власної автобіографії, яку я планую видати на своє 100-річчя.

Питання:
Хто ваш наступний кандидат на скасування ліцензії після НТН та ТЕТу? Чому 5-й канал, 1+1, Інтер, УТ-1 можуть демонструвати по 15-20 хвилин реклами на годину, а ТЕТ отримав попередження за 11 хв. протягом лише однієї години за кілька місяців?


Відповідь:
Давайте разом звернемося до Нацради з ТБ і радіомовлення, і будемо спільно моніторити, чи є однакові стандарти ставлення до всіх ТБ-каналів.

Питання:
Мене цікавить таке питання,
де Ви з міністрами плануєте відпочити на цих вихідних? Чи планує уряд піти на концерти Євробачення?
Чи правда те, що Віктор Андрійович звільнив з посади Оксану Білозір?


Відповідь:
1. Думаю, ви знаєте, що я разом з Тарасом Стецьківим зініціював необхідність оплати за квитки для нардепів та урядовців. Тепер ми намагаємося з ним пояснити, що йдеться про доволі демократичний конкурс з відповідними демократичними традиціями поведінки в залі. Якщо після цих настанов урядовці захочуть прийти на Євробачення, то можна сказати, що значна частина політиків і урядовців будуть там. Але спецпоходу уряду на Євробачення я не організовую.
2. Це дурня.

Питання:
Не фильтруйте вопросы!
Правда ли, что было осуществлено автомобилное покушение на Зинченко?


Відповідь:
Я, як і ви, читав про це в пресі.

Питання:
Николай, каковы Ваши прогнозы конкурса "Евровидение", насколько это положительно повлияет на ситуацию в Украине в будущем?


Відповідь:
Це буде найкраще з 50 Євробачень, і звичайно, з точки зору просування позитивного іміджу України та туристичного бізнесу і інвестклімату це зіграє свою позитивну роль.
На жаль, я не ознайомився з усіма виконавцями, але вчора на відкритті біля Маріїнського палацу мене активно агітували румунки і гречанки, що їхні виконавиці найкращі.

Питання:
П. Микола, нещодавно на каналі ЕРА Ви казали, що готовий пробачити журналістам-брехунам за той бруд, що вони несли у суспільство напередодні виборів, тільки нехай вони, за Вашими словами, вибачаться. А там хай працюють. Зокрема Ви таке сказали про Піховшека. Як відомо, Гебельс нікого не знищував сам, але брехав, щоб нищили інші. Якщо Ви готові вибачити Піховшеку, тоді чим завинив Гебельс?


Відповідь:
Проблема відповідальності журналістів - це проблема більше корпоративна, аніж політична. Тому важливо, як реагує журналістська спільнота на ті чи інші дії журналістів, зокрема, під час виборчої кампанії. Не думаю, що політик чи урядовець повинен забороняти комусь працювати.

Питання:
Шановний Пан Томенко, чи розглядається питання про передачу повноважень про реєстрацію шлюбів, від Рагсів до церкви. Совковий стандарт реєстрації шлюбу пригнічує. Їхні настанови фальшиві і нещирі. Допоможіть молодятам.


Відповідь:
Думаю, це повинні вирішувати молоді люди, а не держава.

Питання:
Ви колись були проти того, щоб Ющенко вступав у будь-яку партію, бо він завеликий для цього. Чи не вважаєте хибними кроки по створенню нової партії?
Питання як політологу, чи варто робити блок з сил Ющенка, Тимошенко, Литвина? Скільки вони можуть набрати разом?
Під яким номером ви підете в список партії Ющенка цього разу?


Відповідь:
Я залишаюся на своїй позиції, Що Віктор Ющенко не повинен бути лідером партії, і навіть не повинен очолювати партійний список окремої партії чи блоку. Якщо ми дійсно хочемо змін в системі політрежиму, то парламентські вибори повинні не визначати ступінь підтримки президента, а бути голосуванням за уряд, який парламент і президент повинні сформувати.
З цього відповідно слідує, що 1 номер у виборчому списку - це майбутній прем'єр у разі перемоги, а за ним відповідно команда, яка сформує майбутній уряд. Виходячи з цього, я би і будував стратегію майбутньої виборчої кампанї.
Я спокійно ставлюся до місця в списку, в 2002 році я був 62.

Питання:
Чи вважаєте Ви доцільним і своєчасним переїзд резиденції президента у Маріїнський палац, МЗС - в будівлю секретаріату і таке інше? Це ж потребує величезних витрат, переносу комунікаційного обладнання, ліній зв'язку. Може, варто було б ці гроші витрати на допомогу пенсіонерам, дітям або на інші соціально-спрямовані цілі?


Відповідь:
Я слабо розуміюся на будівництві, але переконаний, що забезпечення діяльності президента уряду та парламенту повинні бути зручними і практичними, тому ідея так званого владного трикутнику в розміщенні є доброю.
Інша справа, як це зробити, щоб і бюджет не постраждав, і бізнесмени, меценати не вимагали за свою допомогу відповідної винагороди.

Питання:
Пане Миколо! Ще одне запитання. Скажіть, як Ви можете прокоментувати статтю в Українській правді "Барин Володимир Михайлович приїхали" про Володимира Литвина.
Дякую. З повагою, Григорій.


Відповідь:
Всі держслужбовці повинні зрозуміти, що стандарти їхньої діяльності і їхнього обслуговування повинні відповідати нинішнім вимогам суспільства. Тому з цих міркувань, а також з міркувань субординації жоден держслужбовець не може під час свого пересування чи своєї діяльності виглядати поважніше за президента.
Як відомо, поїзди президента не створюють проблем для водіїв або пішоходів.

Питання:
Шановний Миколо Володимировичу!
Чому не вдалася перша спроба змінити Чижа?
Чи буде Він змінений, якщо так, то коли? Чи буде реформування Держтелерадіо?
Дякую.


Відповідь:
Верховна Рада і, зокрема її голова, вирішили не підтримати президента, щоб зафіксувати статусну значимість парламенту. Тепер президент повинен визначитися, як діяти далі. Хоча я переконаний, що за будь-яких умов Держтелерадіо буде реформовано, а перший поверх, який Іван Чиж разом з фондом держмайна продав фірмі ТІКО, буде повернуто у власність цього реформованого Держтелерадіо.

Питання:
Ви останнім часом часто спілкуєтеся з Суркісом, чи не змінили ви про нього думку та думку про те, щоб націоналізувати "Динамо"?


Відповідь:
Моя позиція незмінна - "Динамо" повинно бути народним клубом. Тобто повинна бути конкуренція у фінансуванні, а отже, у прийнятті рішень стосовно розвитку "Динамо". Як варіант, на першому етапі це може бути:
50% - Суркіс,
25% - товариство "Динамо",
25% - вболівальники "Динамо".
Друга ідея - за умов, якщо Ігор і Григорій Суркіси вважають за необхідне і далі займатися клубом, виникає проблема з Федерацією футболу. Ідеться про прямий конфлікт інтересів, тому ФФУ повинна очолити інша людина.
Але ФФУ - громадська організація, то це моя порада як громадянина, а не урядовця.

Питання:
Як ви ставитесь до Олександра Омельченка? Чи не вважаєте, що він не заслуговував на виняток бути незвільненим?


Відповідь:
Законодавчо непроста справа - звільнення голови КМДА, який є одночасно і Київським міським головою. Думаю, правильна позиція така: активна зміна керівництва Райадміністрацій, оновлення кадрів КМДА, а долю Омельченка визначатимуть вибори. Я допускаю, що в разі невходження "Єдності" до "Народного союзу Наша Україна" Омельченко буде балотуватися на наступний термін мера в 2006.

Питання:
Добрий день!
1. Чи є щось, що може вивести Миколу Томенка з себе?
2. Чим би ви займались після революції, якби не стали віце-прем'єром з гуманітарних питань? :)


Відповідь:
1. "Хамство".
2. Залишився б головою комітету ВРУ з питань свободи слова.

Питання:
Г-н Томенко, почему вы на вопросы, заданные по-русски, отвечаете по-украински? Это неуважение к спрашивающему, или вы не владеете русским и Вам переводят?


Відповідь:
Я традиційно спілкуюсь російською мовою в тих регіонах України, де більшість громадян вважає цю мову рідною.
Оскілки ми зараз в столиці України, де ситуація інша, відповідаю українською.

Питання:
Пане Миколо! Дуже важливі до Вас питання є у ініціативної групи, сформованої в Національній опері України.Вони хочуть з Вами зустрітися і передати лист з викладенням всіх нагальних проблем. В приймальні дні до Вас потрапити неможливо. Черга до Вас по 200 чоловік, і часу на спілкування для висвітлення питань, що накопичилися, недостатньо. Прохання призначити час, який зручний для Вас, в неприймальні дні. Колектив просить термінової допомоги, в театрі робиться "беспредел".


Відповідь:
На ваш приватний мейл ми направимо телефон, з ким зв'язатися, щоб організувати зустріч.

Питання:
Чи обійматимете Ви будь-які пости в партії "Народний Союз НУ"? Чи можна говорити, що у політичному плані вам симпатичніша Юлія Тимошенко, і тому Ви не демонструєте велику прихильність групі Безсмертного-розбудовувача НСНУ?


Відповідь:
Я не входжу до партії "Народний союз НУ", стосовно політичних симпатій, то правильно було б організувати єдиний список партій "Нашої України" і БЮТ. В ньому я відчував би себе більш комфортрно.

Питання:
Скажіть, хто, на Вашу думку, має відповідати за:
1) проведення реформи НАНУ;
2) зміну системи вступу до вузів (тестування замість іспитів).
Також:
1) за які футбольні клуби вболіваєте (якщо вболіваєте)?
2) чи їздите ще у метро?


Відповідь:
1) Реформа НАНУ буде. Ближчим часом з'явиться указ президента, де робочій групі буде доручено сформувати концепцію реформованої НАНУ, яка мусить активно співпрацювати з освітою і працювати на виробництво. Поки я чекаю матеріалів від Фонду держмайна, КРУ, прокуратури і самої академії про стан справ з приміщеннями і земельними ділянками, які належать до власності НАНУ.
2) Є два підходи до системи тестування.
радикальний - щоб в 2006 вийти на єдине зовнішнє тестування для всіх вузів і
поміркований - щоб діяти в системі експерименту в певних вузах.
Нині це предмет дискусії.
1. "Дніпро", "Мілан",
2. Пропустив цей тиждень (суботу) у зв'язку із ситуацією на ринку нафтопродуктів:).
Я знаю, що кияни толерантні люди, але краще вичекати, поки уряд вирішить проблему з бензином, а я потім повернуся в метро:).

Питання:
Я маю подарунки-сувеніри для всього Кабміну від одного старенького українця з Америки, який все життя мріяв про незалежну Україну. Тепер його мрія здійснилася і як великий шанувальник українського уряду він просив передати це для вас. Як це можна зробити?
Дякую, якщо звернете увагу і підкажете як це можна зробити. Дуже хочеться потішити старого.


Відповідь:
Якщо сума сувеніру не перевищує 100 гривень - то приносьте в мою приймальню, я передам урядовцям:).
Телефон приймальні - 256 76 58.

Питання:
Пане Миколо,
Ви колись обіцяли допомогти повернутися радіо Свобода на ФМ діапазон. А сьогодні чуємо, що влада взагалі не зацікавлена у сприянні радіо Свобода, яке чимало зробило для пропаганди демократичних цінностей в Україні. Навіть чуємо, що дехто з влади вважає, що радіо Свобода не має солідної фінансової бази для свого мовлення в Україні. Так що важливіше сьогодн і- гроші чи зміцнення демократії в Україні, до торжества якої ще ой як далеко? А може вже влада так демократизувала український радіоефір, що вважає радіо Свобода за дуже демократичною радіостанцією для українського слухача
?

Відповідь:
Я активно допомагав керівникам радіостанції під час виборчої кампанії появитися в ФМ-діапозоні. Дещо вдалося. Сьогодні я не бачу великих проблем, тим більше, що саме радіо уже підписало угоду з радіо "Київ", домовилося, як працювати в Донецьку та інших регіонах України.

Питання:
Вопроса 2 :
1. Считаете ли Вы , что теперешнего бензинового кризиса можно было избежать, действуй бы Кабмин более осторожно и взвешенно ?
2. Желание Кабмина уменьшить монополию России на нефтерынке Украины понятно, не считаете ли Вы, что для большей поддержки этого Кабмина и всех последующих в реализации этой цели необходимо инициировать в Верховном Совете утверждение 3-х, 5-ти летней программы, целью которой было бы ежегодное выделение средств из бюджета на эти цели.
Спасибо.


Відповідь:
Вважаю, що позиція уряду є правильною. Оскільки, щоб вилікувати хворобу нафтового монополізму, треба її лікувати хірургічним втручанням, а не таблетками.

Питання:
Чи буде російська мова другою державною мовою?


Відповідь:
Не буде.

Питання:
Високоповажний, Микола Володимирович !!!
Маю до вас такі запитання:
Чому в столиці нашої держави, місті Києві, проблематично знайти
україномовні газети та журнали на розкладках преси? Чому ефір столичних
радіостанцій майже на 100% наповнений російськомовним та закордонним
продуктом? Чому новинки світового кіномистецтва дублюються і транслюються
в столичних кінотеатрах ВИКЛЮЧНО російською мовою?
Які кроки робить Уряд для покращення ситуації??
Щиро дякую за відповідь!!!


Відповідь:
У справі поширення сфери вживання української мови є речі просвітницькі, організаційні і правові.
Думаю, треба активно змінити формат просвітницької роботи. І не агітувати один одного, що ті, хто говорить українською мовою, - справжні патріоти, а хто не говорить - вороги українського народу.
Водночас я не заперечую організаційних заходів, за які відповідають мінкультури, міносвіти, Нацрада з ТБ і радіомовлення.
Хочу застерегти, що просвітницькі заходи, як показує досвід, часом більш ефективні, ніж організаційні.
Ще раз звертаю увагу на українізацію ефіру М1 і ОТВ, які пішли без настанов уряду на це.
Стосовно фільмів і кінотеатрів, ми маємо нараду найближчим часом з КМДА, бо ідеться не лише про мову дублювання,а про цілий бізнес кіноіндустрії, гроші від якого залишають нашу державу.

Питання:
Вам не хочется, зустрівши Зварича, сказати: "здрастуйте, професор!"
Щиро Ваш, спільник по університетському руху 89-90 року.


Відповідь:
У справі Зварича крапки над "і" повинен поставити не президент України і навіть не уряд, а сам Зварич. Тому я не думаю, що ситуація, яка склалася в дискусії про біографію і освіту міністра юстиції, повинна бути предметом захисту або не захисту його з боку президента або уряду.
Це виключно корпоративна, етична відповідальність особисто кожного з членів уряду, якщо б подібна ситуація трапилася з іншим...

Питання:
Вы были один из первых, кто озвучил информацию об афере "Очки для ветеранов ВОВ". Расследуется ли это дело?


Відповідь:
Актвино займається цією справою Генпрокуратурау і СБУ, але останнім часом я прочитав багато проплачених статей і навіть бачив депутатські запити про те, що мінпраці хотіло як краще. Тому я буду відслідковувати, чим закінчиться історія з китайськими окулярами для ветеранів.

Питання:
Дядя Коля, Вы в своей речи употребляете ненормативную лексику?


Відповідь:
На жаль, це одна з моїх ганебних армійських звичок. Тому я проводжу внутрішню роботу над собою і відповідно над своєю мовою.

Питання:
Шановний пане міністре!
Скажіть, будь ласка:
1. Чому на Євробаченні обличчям країни будуть саме Гринджоли? Мені здається, що їм хтось тихенько допоміг виграти смс голосування... так би мовити, подяка за революційну лірику. Вам так не здається?
2. Чому українцям важче за всіх було придбати квитки на Євробачення?
3. Як ви ставитесь до ситуації навколо Зварича та його освіти? Невже людина без вищої освіти або шахрай (розумійте, як хочете) має моральне право керувати державою? Згадаємо Януковича...
4. Чи ви вважаєте нормальною ситуацією, яка сьогодні склалася навколо ВАТ Поліграфкнига? Під час виборчої кампанії Януковичем було змінено керівництво цього підприємства, яке зараз намагається звільнити всіх працівників та забрати будівлю собі. Вже були звільнені деякі керівники цехів. Працівники підприємства неодноразово відправляли листи до Юлії Володимиривни та Литвина, але без успіху. Скажіть, чому держава не хоче вирішувати це питання???


Відповідь:
1. Не здається.
2. Організатори мусили враховувати зобов'язання перед офіційними делегаціями 39 європейських країн, а також небувалий інтерес в Європі до цього фестивалю. Але всі демократично налаштовані люди мають можливість подивитися фестиваль на Майдані Незалежності. 3. Відповідь уже була на це.
4. Сьогодні генпрокуратура і структури уряду вивчають ситуації в поліграфічній галузі України. Ближчим часом буде запропоновано стратегію того, що робити з державними поліграфпідприємствами - чи залишати їх в системі ДАК Укрвидавполіграфія, чи децентралізовувати систему їх діяльності.

Питання:
Добрий вечір, пане Миколо. Питання наступне: Як Ви прокоментуєте масовий перебіг есдеків та трудовиків Тігіпка до соціалістів, та чому вони, на Вашу думку, всі масово йдуть до Мороза а не до інших політсил? У нас у Сумах це дуже помітно. Дякую за відповідь.


Відповідь:
Це загальноукраїнська тенденція. Мене найбільше здивувало, що один із лідерів СПУ в Донецькій області є героєм України часів Кучми і одним із лідерів "Єдиної України" - Володимир Бойко.
Напевно, це означає, що Олександр Мороз всерйоз підійшов до підготовки виборчої кампанії не лише з політичних міркувань, але і організаційно-фінансових.

Питання:
Шановний Миколо Володимировичу!
Ви на одній із прес-конференцій закликали подавати на розгляд уряду культурно-гуманітарні проекти. Чи є конкретна адреса, за якою їх треба присилати? Та який кінцевий термін подання?
Дякую.


Відповідь:
Телефон приймальні - 256 76 58.

Питання:
Пане Миколо, розкажіть,чим займається Ваша дружина?І ким мріє стати Ваш син?


Відповідь:
Дружина - виконавчий директор Інституту політики.
Син навчається в фінансово-правовому ліцеї і схиляється до економічної науки.

Питання:
Пане віце-прем'єр-міністре! Скажіть, а Ви серйозно вважаєте, що "гурт "Гринджоли" дійсно гідний представляти Україну на "Євробаченні" і якщо так, то які все ж таки переваги має названий гурт?


Відповідь:
Я неодноразово пояснював, чому український народ проголосував за "Гринджоли". Давайте по завершенню Євробачення, після того як побачимо місце цих виконавців, продовжимо дискусію.

Питання:
Кого увечері після роботи Ви послухали б із більшою приємністю - Ані Лорак чи "Гринджоли"? А чи подобається Вам пісня "Інтернаціонал"?


Відповідь:
Спочатку я слухаю Ані Лорак.. а потім "Гринджоли". Мені подобається, як комуністи співають"Інернаціонал" під час своїх масових заходів.

Питання:
Господин Томенко,
Если можно, раскажите,чем закончились скандальные истории с Табачником-гармонистом и с Папиевым (очки).


Відповідь:
Про Папієва вже відповідав.
Про Табачника: сподіваюсь, що він активно виступає як акордеоніст, більше не думає, що мистецтво в Україні визначається за національністю, а не за талантом. Стосовно землі, що передана Центру Яна Табачника і Йосипа Кобзона, то цим займається генпрокуратура, і остаточної інформації я не маю.

Питання:
Пане міністре, чому нова влада не опікується питанням тотальної забудови історичного центру міста, а перед тим вирубкою скверів, розвалом старих будинків, що є історичними пам'ятками міста?
Тепер центр захаращено ультрасучасними багатоповерхівками!
Чому Сінний ринок віддано не знати кому, а усі підтоварні магазини навколо перетворено на гральні павільйони?
Дякую. Ігор.


Відповідь:
Активніше і бажано публічно запитуйте про це керівництво КМДА.

Питання:
Пане Миколо! Чи часто ви буваєте на малій батьківщині, на Черкащині?


Відповідь:
Як правило, один раз на 3 тижні.

Питання:
Шановний пане міністре,
Як ви прокоментуєте явний конфлікт між Тимошенко та Ющенко. Наприклад, один твердить, що існує список з 29 предприємств, які будуть реприватизуватися, а інший - впевнено спростовує це. В народі втрачається віра в нову владу, яка обіцяла бути чесною, але тут явно хтось обманює.
Дякую!
Успіхів Вам!


Відповідь:
Немає конфлікту між Тимошенко і Ющенком, є прагнення групи бізнесменів і політиків переконати Ющенка, що такий конфлікт є.

Питання:
Пане Миколо, ви раніше на радіо Ера говорили про вирішення питання реклами, її коректності та місці у телепросторі. Чи будете зараз приділяти цьому питанню час.


Відповідь:
Сьогодні на Першому національному каналі підписана декларація про принципи редакційної політики - це перший крок до суспільного мовлення, яке за планом в 2006 році або не матиме взагалі комерційної реклами, або мінімальну присутність. Стосовно зовнішньої реклами, яку я завжди критикував, є проблема із активним лобізмом цього бізнесу в парламенті. Тому новому парламенту треба буде іти на заборону реклами алкоголю і тютюну на носіях зовнішньої реклами. В цілому законодавство про рекламу нинішній парламет навряд чи перегляне. Тому можна буде говорити лише про контроль за виконанням норм нинішнього закону про рекламу.

Питання:
Яка найбільша помилка нової влади за перші 100 днів?


Відповідь:
Кадрова політика, особливо на місцевому рівні, і відсутність єдиної чіткої процедури прийняття рішення в системі всіх ініститутів виконавчої влади. Щиро ваш Микола Томенко.
"Kramatorsk.info"
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: