29 мая 2005   11:33   1436

Пинзеник пообіцяв підприємцям найкращі умови оподаткування у світі

Сьогодні відбулась перша телефонна „гаряча лінія” з підприємцями, яку провів міністр фінансів Віктор Пинзеник. Він зазначив, що „гаряча лінія” – це один із кроків Міністерства фінансів назустріч бізнесу. Така форма спілкування, переконаний міністр, сприятиме формуванню державної політики, і, зокрема, у сфері створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва в Україні.

Під час „гарячої лінії” Віктор Пинзеник повідомив, що одне із нагальніших завдань, поставлених президентом України перед урядом – реформувати податкову систему. І, зокрема, знизити нарахування на фонд оплати праці. Нині роботодавці сплачують лише до Пенсійного Фонду 32,3% від фонду оплати праці, не враховуючи платежі до інших соціальних фондів. Це великий тягар, який не дає змоги підприємцям легалізувати зарплати. Звичайно, зазначив міністр, неможливо за один рік зменшити розмір таких зборів. Саме тому уряд опрацьовує кількарічну програму зниження податків, щоб за 3-4 роки вийти на прийнятний рівень податкового навантаження і щодо нарахувань на фонд оплати праці, і щодо інших податків. За словами урядовця, підприємець повинен знати чіткий план дій держави – нехай не одразу, але за кілька років йому стане працювати легше. Україна, зазначив Віктор Пинзеник, повинна мати найкращі умови оподаткування у світі.

Ще одна умова створення сприятливих умов для ведення бізнесу – вільний доступ підприємців до фінансових ресурсів. Нині Міністерство фінансів активно підтримує створення в Україні бюро кредитних історій, яке дозволить чесному підприємцю-позичальнику без зайвих витрат та навіть застави брати кредити у банку. Найближчим часом, за словами Віктора Пинзеника, в Україні також буде реалізовано проект щодо розвитку бізнес-центрів.

Що ж до розвитку інноваційних технологій, вважає міністр, їх держава має підтримувати напряму – з бюджету. На заміну технопарків, які були пільговими територіями далеко не завжди для наукових проектів, мають прийти прямі державні кошти під конкретні наукові напрацювання. Держава має розробити інституції щодо відбору проектів, які треба підтримати на початковому етапі, коли ще не видно „прикладних можливостей”. Потім, зазначив урядовець, до їх фінансування може підключитись бізнес.

Міністр фінансів переконаний, що держава має змінити філософію регулювання бізнесу, і, зокрема, розробити найпростіші процедури для входження в бізнес. Щоб підприємець не прохав державу дати дозвіл, а повідомляв, що хоче займатись обраною підприємницькою діяльністю.

На думку В. Пинзеника, без діалогів з представниками бізнесу ідеального середовища для підприємництва не створити. Тому, у Міністерстві фінансів двічі на місяць проводитиметься телефонна „гаряча лінія” з підприємцями.

А на нашу думку ідеального середовища для підприємництва не створити, якщо не відповідавти за свої слова, а також порушувати цілу низку Законів України, міняючи податкове законодавство посеред року в бік погіршення, хай навіть і лише для певних категорій підприємців.
"Майдан"
Комментарии читателей
  • Украина AntZ 29 мая 2005   17:27

    дайош единый социальный податок!
    Пинзенык умница

Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.