11 июня 2005   13:34   1249

Путін поговорив з Ющенком про газ

Президенти Росії та України Володимир Путін та Віктор Ющенко в ході телефонної розмови обговорили актуальну тематику двосторонніх відносин.

Про це йдеться в інформації прес-служби президента Росії в п'ятницю.

"При цьому з ініціативи російської сторони обговорювалася виникла проблема взаємин двох країн у газовій сфері", - говориться в повідомленні прес-служби.

У ході бесіди Путін і Ющенко також торкнулися окремих питань міжнародної і регіональної співпраці.

Як відомо, у четвер ВАТ "Газпром" направило українській стороні умови з ціною постачань газу і тарифами на транспортування експортованого Росією газу по території України на 2006 рік.

За словами російської сторони, ці умови цілком відповідають досягнутим з Україною домовленостям про перехід на оплату транзиту і постачань газу коштами з майбутнього року за цінами і тарифами, що відповідають європейському рівневі.

Раніше в деяких ЗМІ повідомлялося, що ціна поставок російського газу в Україну може зрости до 2006 року до $160 за тисячу кубометрів з $50.

Крім того, у середу депутати Держдуми від фракції ЛДПР заявили, що в Україні йде "викрадення російського газу". За їхніми словами, "вже зникло більше 8 млрд. кубометрів газу, цей збиток становить майже 1 млрд. доларів США".

Згодом джерела, наближені до керівництва компанії "Нафтогаз України" спростували цю інформацію і запевнили, що російський газ, що знаходиться в українських підземних сховищах, нікуди не зникав.

Водночас прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що російський газ з українських сховищ зник при попередній владі. За її словами, "за бухгалтерським обліком, в "Нафтогазі" від Росії має зберігатися 7,6 млрд. кубометрів газу".
"Украинская правда"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...