17 июня 2005   11:40   1644

Васильєв знає, що Ющенка не труїли, а просто "маніпулювали"

Головною версією отруєння Віктора Ющенка, коли він був кандидатом у президенти, є "певна медична маніпуляція", що відбулася в клініці "Рудольфінерхаус".

Про це заявив лідер партії "Держава", колишній генпрокурор Геннадій Васильєв у середу на прес-конференції в Києві.

"Найбільш активною є версія, що відбулися деякі медичні маніпуляції в той час, коли він був у клініці", - сказав він, відзначивши, що підстави для такої версії - це "факт відльоту в Австрію без тих ознак асиметрії обличчя, з яким він повернувся".

Крім того, за словами Васильєва, приховувався також факт лікування Ющенка американськими фахівцями.

"Влада і правоохоронні органи не зацікавлені в розслідуванні цього злочину. Я пропоную журналістам України, Росії, Західної Європи провести незалежне журналістське розслідування", - підкреслив Васильєв, додавши, що готовий здійснити правовий супровід у такому розслідуванні, а також виступити ініціатором зустрічі з керівництвом клініки "Рудольфінерхаус".

При цьому екс-генпрокурор підкреслив, що не довіряє правоохоронним органам України.

"Злочин не розкритий. Жодних даних, які б свідчили про причетність конкретних осіб, не встановлено. Усе на рівні розмов", - відзначив він, додавши, що "у даному випадку йдеться винятково про політичні маніпуляції, оскільки з самого початку було заявлено про те, що відомі конкретні імена і конкретне місце отруєння, а потім "від конкретних фактів перейшли до гри "відгадай-ка".

Крім того, Васильєв заявляє, що за ним стежать, а бригада Генпрокуратури, яка поїхала з перевіркою в Донецьку область, "збирає матеріали" для порушення проти нього кримінальної справи.

"На найвищому рівні дається завдання. Організовано стеження за мною, моїми близькими. Направлено бригаду Генпрокуратури в Донецьку область - розібратися з Васильєвим", - він.

На його переконання, "влада робить усе, щоб змусити людей мовчати", у зв'язку з чим він готує відкритий лист на ім'я президента і має намір довести його до ЗМІ.

"У такій ситуації, як я, опинилися дуже багато хто. Такі команди лунають по телефону, вони виносяться завчасно за вказівкою посадових осіб", - сказав Васильєв.

Коментуючи розслідування Генпрокуратурою резонансних кримінальних справ, екс-генпрокурор, зокрема, підкреслив необґрунтованість закриття справи проти генерала СБУ Валерія Кравченка (розголошення державної конфіденційної інформації, відмова виконати наказ начальника, самовільний відхід з військової частини).

"У його діях явно міститься склад злочину", - переконаний Васильєв. На його думку, злочин Кравченка - не в тому, що "він подавав інформацію, а в його спеціальній діяльності як людини, яка має стосунок до розвідки".

Говорячи про справу, порушеному проти глави Донецької облради Бориса Колесникова, Васильєв сказав: "У цій справі нічого немає. Він (Колисников) утримується під охороною. Кримінальна справа фабрикується".

Коментуючи справу проти колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка й оголошення його в розшук, Васильєв відзначив, що Сацюк вже "звернувся до суду з приводу незаконних дій прокуратури".
"Украинская правда"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...