27 июня 2005   16:21   1404

Заяви для преси Президента України Віктора Ющенка та Генерального секретаря НАТО Яапа де Хоопа Схеффера після зустрічі в Києві

В.Ющенко

– Дорогі друзі, ми провели з Генеральним секретарем НАТО переговори «віч-на-віч». Предметом переговорів були питання, які відносяться до нашої поточної співпраці, реалізація Плану дій, перехід до Інтенсифікованого діалогу.

Ми виходимо з- того, що питання, які сьогодні стоять на порядку денному, потребують як зі сторони НАТО, так і з української сторони наповнення наших стосунків конкретними проектами, які б демонстрували нову взаємну політику, успішну політику.

Зокрема, ми говорили про окремий план присвячений поширенню інформації зі сторони представництва України в НАТО, і з головного офісу, матеріалів, нових знань відносно того, що є НАТО, які її цілі, як вони співпадають з цілями національної безпеки і оборони. Ці питання дуже чутливі для української нації, тому що сьогодні біля 60 відсотків українців мало інформовані відносно принципів, засад організації роботи НАТО.

Ми вважаємо, що сьогодні варто говорити – хоча ми не торкнулися сьогодні цих питань у переговорах «віч-на-віч» – але ми вважаємо за потрібне посилити конкретну співпрацю з таких питань, як знищення боєприпасів Першої і Другої світових воєн. Ми маємо більше двох мільйонів тонн цих запасів, а національні сили дозволяють знешкоджувати щорічно біля 60 тисяч тонн. Ми всі розуміємо, що Україна не може справитися з цією проблемою, тому ми повинні мати окремі спеціальні плани і зі сторони НАТО, Єврокомісії та інших країн Європейського Союзу у співпраці з цього питання. Якщо вони будуть ефективними, то в нас не буде кожного року зриватися по складу боєприпасів.

Ми повинні посилити роботу по спільних навчаннях. Ми повинні посилити роботу по взаємних консультаціях і технічній ... .

Це, власне кажучи, ті питання, які, як ми вважали, є актуальними для нашого часу.

Я. де Хооп Схеффер

– Зараз я хочу сказати, що мені надзвичайно приємно бути тут і зустрітися ще раз із Президентом Віктором Ющенком. Я був присутній на інавгурації Президента Ющенка, і це було дуже вражаючим.

Отже, я повернувся до нової України і я представляю тут нову НАТО. Нову НАТО, яка чітко визнає євроатлантичні прагнення України. Ми знаємо, що для реалізації цих прагнень необхідно виконати чимало реформ, але НАТО готова надати Україні допомогу, якщо будуть заклики до такої допомоги, якщо буде в цьому необхідність.

Я абсолютно погоджуюся з паном Президентом Ющенком – і я думаю, що в цій роботі НАТО зробить свою частину, а український уряд свою – я маю на увазі, перш за все, пояснити широкому загалу в Україні, що таке НАТО, чим займається ця організація.

І я знаю, що зробити це якнайкраще – я повністю погоджуюся з паном Президентом – можна на прикладі реалізації конкретних проектів, скажімо, як утилізація одного мільйона боєприпасів і утилізація ракетного палива. І вже існує цільовий фонд ... на суму 5 мільйонів доларів, який готовий приступити до цієї роботи.

Отже, перш за все, ми говоримо тут про дві складові. Перш за все, це всіляка підтримка євроатлантичних прагнень України. І з іншого боку, донести якомога більше об’єктивної інформації про те, що таке НАТО, чим займається ця організація. Безумовно, перша і найголовніша відповідальність за цю роботу лежить на керівництві України, але НАТО зі свого боку зробить усе можливе для того, щоби зробити свій внесок.

Я думаю, що це дає нам добрий фундамент, з якого можна продовжити свою роботу.
"Офіційне інтернет-представництво Президента України"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: