30 июня 2005   19:34   1862

Олександр Мороз: Заява керівника фракції соціалістів у Верховній Раді України

Мене глибоко стурбувала ситуація, що склалася у Верховній Раді України, і особливо ті тривожні тенденції, що сформувалися на минулому сесійному тижні.

Законопроект про взяття на поруки депутатами Верховної Ради України арештованих, який прийнято парламентом 21 червня, є абсурдом, як із правової так і з політичної точки зору. Цей законопроект порушує принципи Конституції, принципи незалежного слідства і судочинства. Цей законопроект підриває принципи українського парламентаризму, свідчить, що відомі народні депутати України, а також «друзі» народних депутатів хочуть поставити себе вище правоохоронної системи. Цей законопроект безчесний і недемократичний.

Фракція соціалістів України не голосувала за цей закон, не голосували і фракції «Нашої України», УНП. Однак рішення було прийнято завдяки підтримці фракцій блоку Юлії Тимошенко, промисловців і підприємців, а також комуністів. Бог суддя тим депутатам, які вважають, що гасло «Бандитам – в'язниці!» сьогодні не таке актуальне, як бюджетна резолюція. Хоча півроку назад на Майдані більшості з нас здавалося, що переконання і справедливість, сьогодні, при новій владі, не конвертується. Дивно, що амністію одіозним діячам старого режиму готові надати згадані фракції, у тому числі фракція, що носить ім'я людини, якій стара влада амністію давати не хотіла, і із СІЗО випустила тільки за рішенням суду.

Соціалісти вважають за необхідне дати відкриту оцінку прийнятому законові і вимагають від Президента України якомога швидше застосувати до нього вето. Фракція соціалістів готова ініціювати звернення до Конституційного суду з метою отримати офіційну оцінку цього ганебного для парламенту закону. Я вважаю, що депутати повинні своїми руками змити ганебну пляму з парламенту. Соціалісти запропонують підписати звернення до Конституційного суду також і депутатам фракцій БЮТ та промисловців і підприємців і, звичайно ж комуністам.

Вважаємо і надалі неприпустимим для нової влади приносити в жертву цінності помаранчевої революції заради досягнення якихось тактичних інтересів влади або її окремих представників. Якщо в нову владу проникне вірус кучмізму, вірус цинізму і загальної продажності, готовності вирішувати питання будь-якими засобами, це стане нокаутом для ще не народженої української демократії. Проблему треба ліквідувати негайно. Інакше восени знайдуться бажаючі обміняти голосування по бюджету або інших важливих питаннях на ще які-небудь незаконні рішення. Ми не можемо допустити остаточного знищення у нашому суспільстві надії на демократизацію та законність.

Авантюра з прийняттям законопроекту про амністію ще раз доводить, що саме негласне втручання органів виконавчої влади в роботу парламенту є реальною загрозою українській демократії. Очевидно, що в умовах парламентсько-президентської республіки подібні принизливі угоди стануть неприпустимими. Система влади повинна бути стійка до провокацій і політичної кон'юнктури. Я переконаний, що тільки своєчасне введення в дію політичної реформи стане серйозним бар'єром проти сумнівного лобіювання «потрібних» рішень, проти телефонного права й особистих амбіцій окремих політиків.
"Майдан"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.