20 травня 2009   20:01   1728

Школи Севастополя змусили викладати російською мовою

Рішення Міністерства освіти про викладання виключно українською отримало чималий опір з боку батьків і громадських організацій.

евастопольська міськрада поставила за обов'язок місцевим школам вести викладання російською мовою, повідомив депутат міської ради Дмитро Белик.

"Депутати переважною більшістю проголосували за те, щоб усі міські школи, що утримуються на міському балансі, учили дітей рідною для них мовою", - заявив він.

"Введення української мови для викладання шкільних предметів – це порушення прав російськомовного населення України. Діти її розуміють погано, це призведе до загальної безграмотності. Наше рішення закріплене юридично, і керівництво міських шкіл зобов'язано йому підкоритися", – додав він.

З 1 вересня 2009 року, відповідно до указу номер 461 міністерства освіти України, усі севастопольські школи зобов'язані були ввести викладання шкільних предметів українською мовою.

Це рішення викликало численні протести з боку батьків, громадських і правозахисних організацій. Сьогоднішнє рішення сесії міської ради фактично скасовує наказ міністра освіти України.

Нагадаємо, у голова Севастопольської міськради Валерій Саратов заявив, що на початку червня у Севастополі пройде міжнародний фестиваль "Велике російське слово".

Голова депутатського корпусу Севастополя вважає, що Міжнародний фестиваль "Велике російське слово" має стати всеукраїнським, аби не лише Крим та Севастополь, але й усі регіони України приєдналися до участі в ньому, оскільки він несе "серйозний гуманітарний сенс".
http://ТСН.ua
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: