29 червня 2009   14:30   1581

Референдум по «конституции» Ющенко – что-то вроде внешнего тестирования на знание грамматики

Так считают в «Народной самообороне».

Пресс-служба общественного движения «Народная самооборона» распространила сегодня заявление народного депутата Юрия Гимчака, которые мы приводим полностью:

«Юрій Гримчак: Під виглядом референдуму президент намагається організувати свою передвиборну кампанію

Заклик Віктора Ющенка провести референдум щодо ухвалення змін до Основного Закону ще до президентських виборів, проголошений главою держави у зверненні з нагоди Дня Конституції, є звичайнісіньким пропагандистським маневром, який дуже дорого може обійтися державній скарбниці України.

Справа навіть не в тому, що чинна Конституція України не передбачає ухвалення будь-яких змін до Основного Закону на референдумах. І навіть не в тому, що Віктор Ющенко без будь-яких на те підстав намагається протягнути через псевдореферендум недолугий проект Конституції, де у більшій частині статей містяться граматичні помилки, а немає головного – норм прямої дії. Почитаєте уважно цей документ – що не стаття, то посилання на якийсь ще не ухвалений парламентом закон. Біда в тому, що під виглядом всенародного референдуму, який за будь-яких обставин не матиме жодних правових наслідків, президент намагається за державний кошт організувати свою передвиборну антиурядову пропагандистську кампанію. Тобто сотні мільйонів народних гривень, за задумом Віктора Ющенка, мають піти на підготовку цього так званого референдуму.

Тому в даному випадку представники «Народної самооборони» у жодному разі не погодяться не тільки на проведення подібного референдуму, а й на внесення до Державного бюджету таких змін, які б дозволили реалізацію цієї президентської авантюри. Більш того, ми вважаємо, що напередодні президентських виборів взагалі не можна вносити ніяких змін до Основного Закону, бо в такий період вони завжди міститимуть більше елементів політичного торгу, ніж речей, потрібних для держави. Є, нарешті, й психологічний аспект – будь-які плебісцити напередодні президентських чи парламентських виборів програмують людей на досягнення такого результату референдуму, який вони пов‘язують з власними очікуваннями.

Тому нині навіть не можна ставити на референдум і питання форми влади – президентської, парламентської чи парламентсько-президентської. Бо напередодні президентських виборів людина, яка очікує політичних змін від нового президента, буде запрограмована на одну форму правління. Перед парламентськими виборами таж людина буде програмується на іншу форму. Але це все найменшим чином стосується проекту Конституції від Віктора Ющенка. Лише одна згадка імені її натхненника і співавтора пророкує цьому законопроекту далеко невтішну перспективу».

"Обком"
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: