24 липня 2009
15:32
2181
От «некурящих» на посту гаишников пострадали 28 тысяч курящих за рулем
Департамент по связям с общественностью МВД Украины прислал в следующее сообщение:
Цього року вже понад 28 тисяч курців «потрапили в протокол»
Нещодавно набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, за яким значно підвищуються розміри штрафів за порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зберігання або транспортування таких виробів та напоїв без марок акцизного збору, а також паління цигарок у заборонених місцях.
До втілення у життя означених змін мають найперше долучитися (окрім органів охорони здоров’я, освіти і науки, молоді та спорту, культури і туризму) працівники міліції, чиє безпосереднє завданням - складання адмінпротоколів щодо тих, хто не дотримується встановлених правил поводження із цигарками та спиртним. А ще правоохоронці займаються профілактичною роботою серед прихильників згубних звичок та працівників торговельних закладів щодо відповідальності за продаж тютюнових виробів неповнолітнім.
Варто зазначити, що правоохоронці вже мають певний досвід борні із «нелегальними курилками». Приміром, торік за тютюнокуріння у заборонених місцях вони склали понад 38 тисяч протоколів, а упродовж цьогорічного півріччя – понад 28 тисяч, що майже як на 20% більше, ніж за аналогічний період 2008-го. Втім, це лише, так би мовити, перша «проба пера». МВС ознайомлює особовий склад органів внутрішніх справ із оновленими вимогами закону. Вже запланувало здійснення низки відпрацювань закладів торгівлі тютюновими виробами. Відомство очікує від правоохоронців непримиренного ставлення до тих, хто труїть оточуючих, що має знайти своє відображення у збільшенні кількості протоколів й кращій екологічній ситуації у громадських місцях.
А потенційним «штрафникам» зауважимо: аби не потрапити, як мовиться, у протокол, не варто дефілювати із запаленою цигаркою чи люлькою у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, спортивних спорудах, об’єктах культури, залах чекання пасажирів на залізничних, авто- і аеровокзали, вагонах потягів, салонах таксі (зокрема маршрутних), громадському транспорті, ліфтах, дитячих майданчиках тощо.
Скорочувати життя за допомогою тютюнового диму віднині дозволено лише у спеціальних місцях. Зокрема, власники (орендарі) окремих приміщень зобов’язані відвести місця для куріння, обладнати їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами видалення диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких зон та про шкоду тютюнокуріння. Водночас на підприємствах громадського харчування для осіб, які не курять, повинно відводиться не менше половини площі закладу, звільненої від впливу тютюнового диму. У готелях для некурців теж з’являється прерогатива – на них має очікувати шонайменше 50% номерів.
Ще курцям доцільно нагадати, що уповноважені особи виконкомів сільських, селищних, міськрад і члени громадських формувань мають право, як і міліціонери, складати адмінпротоколи за куріння у заборонених місцях, наслідком чого може стати попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 170 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 340 гривень).
Отже, тютюнокуріння в Україні поволі стає небезпечним заняттям не лише для здоров’я, а й для іміджу і доброго ім’я кожного законослухняного громадянина.
ДЗГтаМД МВС України
"Обком"
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.