9 августа 2005   10:10   1477

“Борис Колесніков посяде одне з перших місць у виборчому списку”

Розмова із Сергієм Ларіним, народним депутатом, фракція “Регіони України”

Звільнення Бориса Колеснікова з-під варти минулого тижня стало справжнім святом для опозиції. Його рідна Партія регіонів обіцяє, що 2006 року пан Колесніков буде одним із лідерів виборчого списку. Інша річ – Рінат Ахметов, який не є ні членом партії, ні тісним партнером. Про це “Газеті” розповів один із чільних “регіоналів” Сергій Ларін.

– Яким чином Партія регіонів готується до початку виборчої кампанії?

– Як ви знаєте, в нас уже є новий керівник центрального виборчого штабу – пан Хара. Також створено штаби на місцях, хоча цей процес ще триває. Звичайно, основні події розгорнуться вже з початком вересня, тоді й активізується робота щодо початку виборчої кампанії.

– Віктор Янукович обіцяв, що на базі партії буде створено блок із не менш ніж п’яти учасників. Можете назвати партії, які мають шанс потрапити туди?

– Ще точно не відомо складу цього блоку, як і складу інших можливих опозиційних об’єднань. Наразі тривають переговори з деякими політичними силами, але гарантій щодо їхньої участі в блоці немає. Я не відкрию нічого нового, коли скажу, що все стане відомо, і не лише стосовно опозиційних сил, восени. Саме тоді розгорнеться головна виборча діяльність. Можливо, ми співпрацюватимемо з ПСПУ Наталії Вітренко чи громадським форумом, створення якого ініціював Леонід Кравчук.

– А чи пішов далі слів підтримки з боку В. Януковича процес співпраці з проектом Л. Кравчука?

– Якихось видимих результатів наразі немає, але ми завжди готові розглянути будь-які пропозиції співпраці та, якщо вони нам підійдуть, узяти участь у їх реалізації.

– Які нині стосунки ПР із СДПУ(о)? Зважаючи на деякі заяви обох сторін, не вельми робочі…

– Які саме заяви ви маєте на увазі?

– Останню заяву Нестора Шуфрича про те, що в разі окремої участі обох партій у виборах, провина за це лежатиме не на СДПУ(о), тобто на ПР…

– Ми багато пройшли з партією, яку очолює Віктор Медведчук, і говорити про те, що в наших стосунках є проблеми, не доводиться. Тісна співпраця на виборах і підтримка СДПУ(о) Віктора Януковича не може минути безслідно, а тому вважаю, що шанси домовитися про спільну участь у парламентських виборах є.

– А як ви ставитеся до наміру Леоніда Макаровича покинути посаду керівника фракції СДПУ(о) в парламенті?

– Позитивно та з розумінням. Л. Кравчук вирішив створювати громадський форум, а відтак не захотів суміщати функції керівника форуму та чільника фракції, тим самим уникнув можливості використовувати партійне становище в побудові нового утворення.

– Чи була Партія регіонів готова до звільнення Бориса Колеснікова? Схоже, що ні, адже видимого піару на цій темі не робили…

– Я особисто був на всіх судових засіданнях у справі Колеснікова, а тому був готовим і до його звільнення, і до подальшого перебування під вартою. Коли суд усе ж ухвалив відпустити голову Донецької облради на волю, то на шляху Колеснікова із СІЗО було важко пробитися крізь натовпи журналістів і прихильників партії. Однак порадившись, ми вирішили не проводити жодних прес-конференцій того ж дня. Отже, свідомо зігнорували можливість, як ви кажете, пропіаритися.

– Яку роль у виборчій кампанії партії може посісти Борис Колесніков?

– Він залишається одним із чільних представників нашої політичної сили, головою обласної організації ПР і керівником обласної ради. Я прогнозую, що Борис Колесніков посяде одне з перших місць у виборчому списку ПР.

– А ваш статус у виборчому штабі не змінився?

– Ні. Я далі обіймаю посаду заступника керівника штабу й активно братиму участь у виборчій кампанії.

– Нещодавно один із ваших однопартійців, народний депутат Олег Царьов, заявив, що Рінат Ахметов, який раніше підтримував очолювану Віктором Януковичем політичну силу, тепер дистанціювався від неї. Що ви можете сказати про це?

– Це була заява окремого депутата, він має право висловлювати свою думку. Рінат Ахметов не був членом нашої партії. Яку підтримку в такому разі міг надавати?

– Фінансову, наприклад…

– Не розумію, чому всіх так цікавлять контакти Партії регіонів з Ахметовим.

– До речі, ви не знаєте, де він тепер?

– Ні. Кожен може працювати і відпочивати, де хоче. От я, наприклад, зараз відпочиваю в Криму, ще хтось – за кордоном. От і Ахметов, напевно, десь відпочиває чи працює.

Розмовляв Ярема Городчук, "Львівська газета", 9 серпня 2005 р.
"Остров"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...