Э нет. Тогда это уже будет мое мнение. готов озвучить его позже. А пока ответьте на вопрос сами. Может нам и спорить-то не о чем?
Кам'яний вік
Перші люди на території сучасної України з'явилися в епоху раннього палеоліту, так звану ашельську добу, понад 900 — 800 тисяч років тому[13]. Заселення відбувалося з заходу на схід, кількаразовими хвилями, і тривало до 100 тисяч років тому[14]. У середньому палеоліті, так звану муст'єрську добу, що тривала 100 — 35 тисяч років тому, територію України займали неандертальці[15]. Антропогенез проходив в умовах періодичних зледенінь: г'юнцького, міндельського, ріського і в'юрмського [16], які формували природні зони України: тундру, лісостеп і степ[17].
Люди сучасного типу, Homo sapiens або кроманьйонці, сформувалися у період верхнього палеоліту, понад 40 — 35 тисяч років тому. На теренах України мешкали представники європеоїдної раси, які витіснили неандертальців[18]. Кроманьйонці мали примітивну родову організацію і були суспільством мисливців-збирачів. Археологи знайшли біля 800 пам'яток цих людей в Україні і виділяють їх у закарпатську, дністровську, волинську, середньодніпровську та степову групи[19]. Серед них особливо виділяють природний останець Кам'яна Могила, який став культовим центром кроманьйонців степової зони[20].
Понад 10 тисяч років тому відбувся перехід від палеоліту до мезоліту, який співав із таненням льодовика та початком нової геологічної доби — голоцену. Загальне потепління збільшенню кількості населення[21]. Проте криза привласнюючого мезолітичного господарства поступово змусила людей приступити до відтворюючих форм: землеробства і скотарства. Це сприяло винаходу кераміки. Наступила нова доба неоліту, яка тривала протягом 6 — 4 тисячоліття до Р.Х. Стабілізувався ландшафтний поділ України на лісову, лісостепову і степову зони, утворився гумусний покрив землі. Неолітичні культури України формувалися під впливом досягнень осередків Близького Сходу, які імпортувалися, переважно, через Балканський півострів і Подунав'я[22].
Доба металів
З кінця 5 до початку 3 тисячолітя до Р.Х. в Україні тривала доба енеоліту, що позначилась впровадженням мідних знарядь праці. Стала виразнішою господарча спеціалізація природно кліматичних зон: скотарство у степу, землеробство у лісостепу і мисливство у лісовій смузі.
Центральною археологічною культурою на території України енеолітичного періоду була лісостепова Трипільська культура (4000 — 2100 до Р.Х.). Її носії будували протоміста, мали гончарські печі та власну знакову систему, тобто були близькі до створення власної цивілізації. Однак цьому завадив екстенсивний характер землеробства, який розпорошив сили трипільців[23]. Занепад Трипільської культури позначився консолідацію скотарів і появою Ямної культури (2800 — 2300 до Р.Х.) бронзового віку, у носіях якої вчені вбачають індоєвропейців[24]. Вони охоплювали територію від Криму до Київського Полісся. На базі цієї культури у Південно-Східній Україні виникає Катакомбна культура (2300 — 1300 до Р.Х.), носії якої перебували у контактах з землеробською Культурою шнуркової кераміки (2300 — 1700 до Р.Х.), що займала територію Північно-Західної України[25]. Після 17 століття до Р.Х. Катакомбну культуру заступила Зрубна культура (1700 — 1300 до Р.Х.), яка асоціюється з іраномовними племенами скотарів, а Культуру шнуркової кераміки на теренах України витіснила Тшинецька культура (1700 — 1200 до Р.Х.), яку пов'язують із праслов'янсько-балтською спільністю землеробів[26].
На 12 — 10 століття до Р.Х. територія України залишалася розділеною між різними культурними спільностями. Північні ліси на заході займали праслов'яни, а на сході — прафіноугри; у лісостепу мешкали фрако-іллірійські, а у степу — північноіранські племена.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0#.D0.9A.D0.B0.D0.BC.27.D1.8F.D0.BD.D0.B8.D0.B9_.D0.B2.D1.96.D0.BA