Вчора, 1 грудня, Мінфін провів нараду з банкірами з приводу впровадження нового механізму погашення кредитів. Один з обговорюваних варіантів - зафіксувати курс на рівні 5,05 гривні за долар для погашення позичальниками частини вже виданих кредитів. Для того, щоб банки не втратили на різниці курсів, Мінфін пропонує дозволити їм отримані збитки списувати на валові витрати. Це дозволить фінансовим установам зменшити суму податкових відрахувань з прибутку, пише <а href="
http://delo.ua/news/95439/">"Дело".
Національний банк поки вивчає ініціативу Мінфіну. Швидше за все, головний регулятор запропонує банкам самим визначатися з політикою по відношенню до позичальників.
Українські банкіри фіксують зростання кількості іпотечних і автокредитів з простроченими платежами. Пік неповернень очікується в першому кварталі 2009 року. "Серйозні проблеми з виплатою кредитів у населення можуть з'явитися на початку наступного року, - пояснює екс-заступник голови правління "Укрсоцбанку" Валентина Жуковська. - Для того, щоб не допустити ситуації, коли завтра люди почнуть повертати банку куплені в кредит машини і квартири, потрібне грамотне рішення регулятора в цьому питанні".
Щоб не допустити масових неплатежів, Міністерство фінансів взялося за розробку механізму, по якому населення зможе погашати велику частину (приблизно 3/5 від суми кредиту) по старому курсу, - 5,05 гривень за долар. Частину позики, що залишилася, позичальник оплачуватиме по новому курсу (приблизно 7 гривень за долар). "За таких умов збитків зазнають і банк, і позичальник", - пояснює міністр фінансів Віктор Пинзеник.
http://newsru.ua/finance/02dec2008/kurs.html