опять таки если я не ошибаюсь информация о MD5 хранится в биосе, и вполне подлежит корректировке
STArS, двома словами тут не обійдешся, і без термінів теж.
По перше - MD5 - це контрольна сума, яка обчислюется спеціальним алгоритмом. На вході в неї - інформація (файл, повідомлення, будь що), зазвичай,досить великого розміру. На виході набір байті (умовно, невеликий файл). Тож до біоса це не має ніякого відношення. MD5 використовують як«відбиток» або «дайджест» повідомлень будь-якого розміру. Можно підібрати інше повідомлення, яке буде мати таку саму суму, але це важка (математично) задача.
Трохи з вікіпедії:
"Для того, чтобы хеш-функция H считалась криптографически стойкой, она должна удовлетворять трем основным требованиям, на которых основано большинство применений хеш-функций в криптографии:
* Необратимость: для заданного значения хеш-функции m должно быть практически невозможно найти блок данных X, для которого H(X) = m.
* Стойкость к коллизиям первого рода: для заданного сообщения M должно быть практически невозможно подобрать другое сообщение N, для которого H(N) = H(M).
* Стойкость к коллизиям второго рода: должно быть практически невозможно подобрать пару сообщений ~(M, M'), имеющих одинаковый хеш.
....
Не доказано существование необратимых функций, то есть функций, для которых вычисление аргумента по значению теоретически невозможно. На деле, все используемые в криптографии хеш-функции являются кандидатами в необратимые. Нахождение обратного для них является вычислительно сложной задачей."
Теперь людською мовою:
існують алгоритми, які дозволяють вирахувати з великого об'єму інформації (документ) контрольний файл (хеш) невеликого розміру такий, що буде
1)Практично не можливо маючи хеш відтворити документ
2)Практично не можливо створити інший документ, але який мав би такий саме хеш
3)Практично не можливо створити два різних документи, які б мали однаковий хеш.
Теоретично можливо відтворити документ маючи хеш, але це завдання потребує ду-у-у-же багато часу (мільйони років)
Такі алгоритми використовуются в цифровому підпису, наприклад, в банківських системах.
Кожна літера в документі впливає на хеш, змінивши один біт в документі отримаєш новий хеш. Прогнозувати як вплине змінена літера на хеш не можливо - підігнати не вдастся
