Чому торговці пішли на КиївМар'яна П'єцух, для УП _ Вівторок, 16 листопада 2010, 11:12
У розпал президентської кампанії кандидат Віктор Янукович завітав у Хмельницький. У супроводі численних охоронців побував і на відомому на всю Україну промисловому базарі. Торгівці пригадують - пройшовся центральним рядом, пообіцяв податкові канікули й пішов геть.
Останні місяці працівники базару - другого за розмірами після одеського "Сьомого кілометра" - згадують Януковича регулярно. Не без емоцій. Усі в очікуванні нового Податкового кодексу.
Місто торговцівПриватні підприємці складають вагому частку місцевого бюджету Хмельницького. Згідно із проектом бюджету-2009, податкові збори з фізичних осіб становили половину доходів міста. Основні платники податків - базарники.
Хмельницький базар, як його прийнято називати, складається загалом із тридцяти ринків, плюс у місті є ще понад 20 різних ринків. На головному базарі працює близько 32 тисяч приватних підприємців, у кожного в наймах ще по 1-3 особи. Загалом, за оцінками експертів, працюють на Хмельницькому базарі до 100 тисяч осіб. А це - третина від населення Хмельницького.
Більшість базарників ведуть свою діяльність на основі спрощеної системи оподаткування, зокрема, фіксованого податку. За старим законом, це 100 гривень. Скористатися ним могли ті торгівці, у яких валовий дохід за рік складає не більше 119 тисяч гривень.
У проекті нового ПК фіксований податок скасовується.
Для спрощенців залишається єдиний податок. Однак для міст з населенням більше 150 тисяч він зросте до 600 гривень - замість нинішніх 200. Плюс додаткові пенсійні збори - від 300 гривень.
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/11/16/5573448/