Форум Краматорська

  • 23 Травень 2024, 23:34:05
  • Ласкаво Просимо, Гість
Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Увійти

Новини:

Автор Тема: Украинский национализм  (Прочитано 114453 раз)

0 Користувачів і 7 Гостей дивляться цю тему.

09 Листопад 2010, 16:58:55
Відповідь #360
Offline

Краевед


Offline Краевед

  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 2687
  • Країна: 00
  • Карма: +64/-3
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 8
  • Ищу фото старого Краматорска
    • Перегляд профілю
Уважаемый, Краевед, где Вы сейчас увидели благодушие? В стране зреет бурление и возмущение новой (со старыми дырками) властью.

Уважаемая rayo, в данном случае, благодушие как самоуспокоенность. То есть, если люди, от которых зависит влияние на общественные процессы, будут самодовольно думать, что все в стране ОК, то засим может последовать наказание. Никто никого не пугает. Отнюдь. Но власть обязана всегда помнить о том, что самотека в общественных процессах допускать нельзя, необходимо прогнозировать последствия своих действий и упреждать, а не гасить. В контексте обсуждаемой темы это должно выглядеть примерно так: если в городе кто-то решит открыть региональный Русский центр на базе центральной библиотеки, то аналогичный Национальный центр должен появиться там же. Щоб не мати потім зайвого клопоту.

Форум Краматорська

Re: Украинский национализм
« Відповідь #360 : 09 Листопад 2010, 16:58:55 »

09 Листопад 2010, 20:41:26
Відповідь #361
Offline

Random


Offline Random

  • encounter
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1466
  • Країна: 00
  • Карма: +55/-29
  • Дякую
  • Сказав: 0
  • Отримав: 0
  • LOLWUT?
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Странная аналогия... С одной стороны необходимость помнить о том, что Украина была шире современных границ на фоне заявлений об отделении части Украины и присоединении ее к территории другого государства и с другой стороны память и думы о возможности провести половой акт с десятилетней девочкой. Может я немного тугодум, не могли бы Вы в двух словах обрисовать связь?

я по простому скажу, раз уж с аналогиями не вышло

в контексте вопроса о целостности границ ВНЕЗАПНО напоминать о том что мол мы то были огого в своё время, побольше нынешнего - как минимум, неумно

но, разумеется, в подходящих контекстах об этом забывать негоже - история как никак
Шляхетне серце битися скінчило. Добраніч, любий принце!

10 Листопад 2010, 10:16:34
Відповідь #362
Offline

Orbit


Offline Orbit

  • ***
  • Постоялец
  • Повідомлень: 642
  • Карма: +65/-4
  • Дякую
  • Сказав: 24
  • Отримав: 7
    • Перегляд профілю
Уважаемый, Краевед, где Вы сейчас увидели благодушие? В стране зреет бурление и возмущение новой (со старыми дырками) властью.

Про які саме "ДЫРКИ" йдеться? Це ж різні речі - дирки у Гані ЛьвівськогоГеноцида і Крососіся Дапашліви.

22 Січень 2011, 11:26:35
Відповідь #363
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
Три подарунки Януковичу
ZIK/Маріан Стрільців
Зробили депутати «націонал-патріотичної»
Львівської облради на останній сесії

На минулому пленарному засіданні депутати Львівської обласної ради скасували орендну плату обласній державній адміністрації. А заодно і пробачили усі минулорічні борги, яких назбиралось понад 250 тисяч гривень.

Схоже, це вже стало доброю звичкою: в час коли недофінансовані освіта, охорона здоров’я, пенсійний фонд і т.д., суттєво збільшуються видатки на утримання адміністрації Президента і всієї вертикалі влади. І наші депутати замість того, аби висловити рішуче «ні» додатковим пільгам держадміністрації, як представництву президентської влади в регіоні, дружно проголосували «за». Причому «за» проголосувало 83 із 116 депутатів обласної ради, де переконливу більшість мають представники національно-патріотичних сил.

Орендну плату за приміщення ОДА встановили депутати попереднього скликання у розмірі 1 гривня за 1 метр квадратний на місяць, що виглядає цілком логічно. Та й сума ця є символічною, про що може сказати будь-який підприємець, який орендує майно.

Як повідомили у прес-службі ЛОР, площа приміщень облдержадміністрації становить близько 13600 м2. Тож власне така сума мала б надійти до обласного бюджету у разі бодай такої орендної плати. Проте новоспечені депутати, роблячи свої перші кроки, встановили цю плату у символічному розмірі – 1 гривня на рік, без ПДВ. Це перший подарунок Януковичу. А ще на цій же сесії депутати анулювали попередні борги облдержадміністрації за оренду приміщень. Як поінформували в управлінні майна спільної власності облради, анульовано 255 тисяч гривень. Це другий подарунок Януковичу. Також облдержадміністрації пробачили неоплачене прибирання приміщень у 2008–2009 роках. А це вже третій подарунок. Поштовхом до цього голосування став лист нового губернатора до голови облради пана Панькевича (фракція «Свободи»), датований 30 грудня 2010 року. Власне, у ньому представник Президента на Львівщині попросив додатково внести в порядок денний ІІ сесії облради питання скасування оренди та боргів для ОДА. Що було виконано безапеляційно.

Чи є у цьому питанні політичний аспект і чи можна розцінити скасування орендної плати як подарунок від Львівщини «окупаційному режиму Януковича», як часто полюбляють говорити «свободівці» – з цим запитанням ми звернулись до політологів та політиків.

http://zik.com.ua/ua/analytics/2011/01/13/266465

Юрій Шведа, політолог:

«Те, що це питання вирішили на користь адміністрації, свідчить про існування достатньо серйозної співпраці, про те, що обласна рада чітко вирішує питання важливі для адміністрації. Думаю, з політичної точки зору, це доволі показове голосування і рішення.

Варто згадати також про відсутність в обласній раді партії Юлії Тимошенко. Особливість «Батьківщини» якраз полягала в її опозиційності до діючої влади, і Адміністрації Президента зокрема. Усі питання економічного і соціального характеру «Батьківщиною» детально відслідковувалися і розглядалися, що створювало неприємну ситуацію для влади. Наразі ж відсутність у раді такої консолідованої опозиції, як «Батьківщина» дає можливість оті соціально-економічні питання, які не є важливими для «Свободи», успішно проводити».
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

22 Січень 2011, 11:32:15
Відповідь #364
Offline

ink


Offline ink

  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 11269
  • Карма: +10/-0
  • Дякую
  • Сказав: 1
  • Отримав: 3
    • Жіноча
    • Перегляд профілю
по-моему, пр реально не рассматрвает тягнибока с его свободой как оппозицию, спелись
Мы оставим сей мир таким же глупым и таким же злым, каким мы нашли его при своем появлении.

23 Січень 2011, 03:17:48
Відповідь #365
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Чудова тема, 25 сторінок ніяким чином не стосується націоналізму за окремими випадками. Їй (темі) найкраще підійшла би назва "Балачки навколо українського націоналізму"

Кому цікавий націоналізм, пропоную прочитати деяку літературу:
"Нація до націоналізму" Дж. Э. Армстронга (1982);
"Націоналізм и держава" Джона Брёйи (1982);
"Нації та націоналізм" Ернеста Ґелнера (1983);
"Соціальні передумови національного відродження в Європі" Мирослава Хроха (1985);
"Етнічні витоки націй"  Ентоні Сміта (1986);
"Націоналістична думка та колоніальний світ" П. Чатерджі (1986);
"Нації та націоналізм після 1788рку" Ерика Хобсбаума (1990).

До речі, ВО "Свобода" соціал-націоналістична партія. Якщо з націоналістичною частиною все зрозуміло, то що криється за "соціал" інтригує - соціалістична чи соціальна?

ПМ: Буду вдячний, якщо хтось надасть посилання на літературу про націоналізми більш пізніх років. (мова не має значення).

23 Січень 2011, 06:22:46
Відповідь #366
Offline

Василий Иванович


Offline Василий Иванович

  • Обычный
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18638
  • Країна: al
  • Карма: +1058/-8
  • Дякую
  • Сказав: 240
  • Отримав: 1892
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
До речі, ВО "Свобода" соціал-націоналістична партія. Якщо з націоналістичною частиною все зрозуміло, то що криється за "соціал" інтригує - соціалістична чи соціальна?

Мы околонационалистические болтуны в таких случаях пытаемся воспользоваться буржуйскими поисковиками.

Набираю в Гугле, перва же ссылка -- Соціал-націоналізм — Вікіпедія

Открываем, читаем:

Соціальний націоналізм (використовуються також скорочення — Соціал-націоналізм, СоNцизм, CN) — політична ідеологія...

Википедии, естественно можно не верить, но википедисты иногда проставляют ссылки на источники. В данном случае ими в подтверждение приводится работа Олега Однороженко «Соціал-націоналістичний рух та його основні завдання» («Український соціальний націоналізм». — Харків: «Патріот України», 2007.)

Там же дается расшифровка понятия "социальность":

Соціальність -- «Ми не відмітаємо існування багатих (але не надбагатіїв), але відкидаємо можливість існування бідних».

Не могу утверждать на сколько это верно, сам не читал, но Вам, как специалисту по национализму, очевидно будет интересно. Если прочитаете, расскажите не наврали ли нам википедисты.
Каждый мужчина и каждая женщина — это звезда. (с) Алистер Кроули

23 Січень 2011, 13:42:34
Відповідь #367
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Не могу утверждать на сколько это верно, сам не читал, но Вам, как специалисту по национализму, очевидно будет интересно. Если прочитаете, расскажите не наврали ли нам википедисты.

Дякую за відгук,шановний Василий Иванович. До речі, я не спеціаліст з націоналізму, а націоналіст (без партійний) і тільки вивчаю націоналізм.

Щодо "не наврали ли нам википедисты", то не збрехали. От тільки прочитавши «Український расовий соціал-націоналізм» Білецького та "Соціал-націоналістичний рух та його основні завдання" Одноноженка напрошується висновок - у соціал-націоналізму та націоналізму спільне лише в назві. А прихована (в назві) расовість взагалі перетворює його  на расизм або нацизм.

Чого варте оце:

"Для захисту незалежності Української Держави в часи Національної Революції буде проведена повна мобілізація Народу, введена загальна військова повинність для всього дорослого населення країни, в школах і університетах запроваджені обов’язкові курси військової підготовки. Мілітаризації підлягатимуть всі сфери суспільного життя та народного господарства."
Одноноженко.

Мені це нагатує Німеччину 37-го

Або це
"В результаті оздоровчих заходів Української Національної Революції в Українській Державі встановлюється політичний, соціальний та господарський лад на принципах Націократії, що має забезпечити всебічний і максимальний розвиток Української Нації та її окремих представників, а також підготувати Україну до подальшої експансії та боротьби за звільнення всієї Білої Раси з-під панування всесвітнього спекулятивного капіталу."

23 Січень 2011, 14:00:41
Відповідь #368
Offline

Василий Иванович


Offline Василий Иванович

  • Обычный
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18638
  • Країна: al
  • Карма: +1058/-8
  • Дякую
  • Сказав: 240
  • Отримав: 1892
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Не читал этих трудов, повторяюсь, по сему верю Вам на слово.

В настоящее время украинский национализм представлен более чем десятком течений и спектр их чрезвычайно широкий от национал-демократов и национал-либералов ближе к центру до ультра-националистов (которые, к счастью, крайне малочисленны и особой погоды не делают). Я так понял, Вы, считая себя националистом, не разделяете взгляды на жизнь "Свободы" (на что несомненно имеете право).

Не могли бы Вы в двух словах изложить суть "истинного" украинского национализма без рекомендаций сходить в библиотеку и перечитать литературу по списку? С одной стороны, большинство участников форума уже вышли из студенческого возраста, что бы заниматься самоподготовкой, с другой стороны, форум предполагает живое общение как таковое...

Спасибо.
Каждый мужчина и каждая женщина — это звезда. (с) Алистер Кроули

23 Січень 2011, 15:12:41
Відповідь #369
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Я не такий самовпевнений, щоб претендувати на істинність українського націоналізму,  тому можу лише викласти своє бачення націоналізму.
Щодо " сходить в библиотеку и перечитать литературу по списку ", то вказана мною література є в мережі і стосується не окремо українського націоналізму, а націоналізму взагалі.
Щодо " уже вышли из студенческого возраста", то я також не студент ніби (42 менше ніж через місяць)

Щодо мого бачення націоналізму (якщо цікаво):

Націоналізм – світоглядний принцип який базується на таких засадах:
Культурна ідентичність – норми, зразки поведінки, цінностні  орієнтації й мова, розуміння свого "Я" з позицій тих культурних характеристик, які прийняті у даній спільноті, в само ототожнюванні себе з культурними зразками саме цієї спільноти. (У даному контексті спільноту слід розглядати як національну).
Самоуправління - саморегулювання, наявність своїх власних внутрішніх законів і ритмів, а також зважання тільки на свій особистий внутрішній голос, позбавлений бодай якогось зовнішнього тиску.
Територіальне об’єднання –успадкована територія, на теренах якої самоуправління та культурна ідентичність набувають чітких рис.

Це якщо в двох словах.

23 Січень 2011, 15:39:21
Відповідь #370
Offline

Василий Иванович


Offline Василий Иванович

  • Обычный
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18638
  • Країна: al
  • Карма: +1058/-8
  • Дякую
  • Сказав: 240
  • Отримав: 1892
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Спорить не с чем...

Если можно, ответьте на два вопроса:

1. Существуют ли в Украине партии и течения, считающие себя националистическими (национал-демократическими, национал-либеральными, иное), которые не декларируют те же принципы?

2. Учитывая изложенное, можно ли считать российскую партию Единая Россия и американских республиканцев с демократами националистами, учитывая то, что они, в целом, ставят перед собой те же задачи?
Каждый мужчина и каждая женщина — это звезда. (с) Алистер Кроули

23 Січень 2011, 16:21:06
Відповідь #371
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Щодо 1.
Кожна партія, позіціонує себе як націоналістична, не може не декларувати цих принципів. Питання в тім, що декларація і наслідування - дві великі різниці. Якщо прискіпливо дивитися  діяльність вказаних партій, то від націоналізму там присутня риторика в більшій мірі, ніж сам націоналізм.

Щодо 2.
Я не можу сказати нічого про Єдину Росію (не цікавився її програмними засадами), а от американські партії можна вважати націоналістичними. Ту ми з тикаємося з причинами виникнення націоналізму. Справа в тім, що нація США вже цілком усталена і дійшла свого найвищого розвитку - політична нація. Націоналізм же, як такий (наприклад Україна, РФ, Німеччина, Франція), проявляється в повній мірі лише в часи, коли існуванню нації загрожує небезпека. У наведених прикладах (країни в дужках) ця небезпека - втрата самобутності культури.

23 Січень 2011, 17:11:41
Відповідь #372
Offline

Василий Иванович


Offline Василий Иванович

  • Обычный
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18638
  • Країна: al
  • Карма: +1058/-8
  • Дякую
  • Сказав: 240
  • Отримав: 1892
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Якщо прискіпливо дивитися  діяльність вказаних партій, то від націоналізму там присутня риторика в більшій мірі, ніж сам націоналізм.

То есть в Украине на сегодня нет националистических партий в чистом виде?
Каждый мужчина и каждая женщина — это звезда. (с) Алистер Кроули

23 Січень 2011, 17:18:12
Відповідь #373
Offline

Werwolf


Offline Werwolf

  • Я не звір, я напівзвір
  • ****
  • Старожил
  • Повідомлень: 1067
  • Країна: ua
  • Карма: +52/-4
  • Дякую
  • Сказав: 2046
  • Отримав: 225
  • Всі ми не такі, навіть самі перед собою
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Вважаю, що так, не існує. Це видно з їх назв. Соціал-, дем-, ліберал-, тощо. Коротше кажучи націоналістична частина - лише для  приваблення електорату.

23 Січень 2011, 17:25:36
Відповідь #374
Offline

Василий Иванович


Offline Василий Иванович

  • Обычный
  • *****
  • Ветеран
  • Повідомлень: 18638
  • Країна: al
  • Карма: +1058/-8
  • Дякую
  • Сказав: 240
  • Отримав: 1892
    • Чоловіча
    • Перегляд профілю
Це видно з їх назв.

А как же Конгресс украинских националистов? Название вроде подходящее...
Каждый мужчина и каждая женщина — это звезда. (с) Алистер Кроули

Форум Краматорська

Re: Украинский национализм
« Відповідь #374 : 23 Січень 2011, 17:25:36 »