Митний союз виснажив Білорусь і Казахстан
Загальновідома мудрість, що дурний вчиться на власних помилках, а розумний – на чужих. Це характерно і державам – і ситуація в країнах Митного союзу (МС), куди наполегливо запрошує Україну російське керівництво.
Білорусь на вивіз
Здається, ніби Білорусь повернулась у початок 1990-х: з магазинів майже зникли ковбаси, за м’ясом стоять величезні черги, а вартість цих товарів на ринках відтепер є недосяжною для пересічних громадян. Так, ціна на сирокопчені та сиров'ялені ковбаси тільки протягом одного тижня у вересні зросла майже вдвічі. Натомість девальвація білоруського рубля спричинила неабияке зростання популярності білоруських продуктів харчування у російських споживачів. У білоруських ЗМІ нині темою номер один є розповіді про російські продовольчі десанти у прикордонних областях. Ситуація набула такої гостроти, що у сусідній республіці вже зафіксовані непоодинокі випадки «рукопашних» у продуктових магазинах між росіянами та білорусами. У місцевій блогосфері особливого резонансу набула сутичка, яка сталася в місті Мстиславі в черзі за молоком. Автор оповідання стверджує, що бійка розпочалася після того, як російські покупці в грубій і образливій формі відмовили місцевій жительці у можливості купити літр молока поза чергою. Навіть представники білоруської влади визнають, що продовольство масово вивозиться до Росії.
Звісно, Білорусь мала дуже специфічну економічну модель, яка почала тріщати по швах ще наприкінці того року. Однак у іншого учасника Митного союзу, Казахстану, відбуваються дуже подібні до білоруських процеси, попри те, що і структура економіки, і її сила суттєво відрізняються від білоруської моделі. І в Білорусі, і в Казахстані експерти пророкують масові акції протесту, які загрожують соціальним вибухом.
По-перше, мова йде про розпочаті торгівельні війни МС проти сусідів та окремих номенклатур товарів із так званого далекого зарубіжжя. Однак такий підхід ставить великий та жирний хрест на планах модернізації усіх учасників Митного союзу. Бо важко сперечатися, що російські комбайни, комп’ютери, електроніка тощо суттєво відрізняються від своїх японських, європейських чи американських аналогів. Отже, Митний союз може не просто законсервувати технологічне відставання зазначених країн від усього передового світу, він зробить цей розрив буквально нездоланним. Отже, гарантовано та назавжди прописує своїх учасників у гетто за назвою «третій світ»
Тож в України є шанс досконало вивчити досвід учасників Митного союзу, зробити належні висновки і не імпортувати зайвих проблем – коли своїх накопичилось – хоч продавай.
http://tyzhden.ua/World/31617 Чому за не вміння та не бажання "Ёлки" співпрацювати з ЄС, Україна повинна расхлебывать усі його вибрики ?
