Я і кажу, у вас штамповане радянське сприйняття терміну "націоналізм", плутання націоналізму з шовінізмом, нацизмом, etc.
Тай особисте "мне не нравится национализм" грає не останню скрипку у вашій незгоді.
не, совсем наоборот.. совковость мне приписать сложно.. скорее рациональный индивидуализм (если знакомы), т.е. я отталкиваюсь от своих личных интересов..
но это лирическое отступление )
Я казав не про совковість, а про радянське визначення терміну. Щодо вашого раціонального індивідуалізму (знайомий з цим не тільки в теорії), то його наслідки ми споживаємо "тут і зараз". Мій закінчився років із 10 тому.
а если по теме о правом секторе, то думаю, что смесь национализма, радикализма, правых взглядов, милитаризации - очень взрывоопасна..
и если сейчас они могут быть полезны, как союзники в войне, и как фактор узды для зарывающего правительства, то потом я даже не боюсь предполагать, куда выльется этот коктейль молотова
Думати нікому не заборонено. Щодо куди виллється, то це і "легко" прораховується, якщо взяти на себе труд вивчити це питання трошки глибше, ніж статті у ЗМІ та різні ТОКшоу.
и кстати, ставку на чистый национализм сделал Тягнибок, что укатило его партию в тартарары..
Авжеж

. От тільки в Тягнибока соціал- націоналізм (майже як в NSDAP Гітлера), а від націоналізму сама риторика. До речі, саме через бездіяльність у реалізації своїх гасел "укатило его партию в тартарары." Сам на останніх виборах віддав голоси ПС, замість Свободи чи Самопомічі. Правда, і раніше Свободі від мене не перепадало голосів.
шовинизм??? что-то мы по-разному принимаем.. шовинизм я вижу у россиян, которые космополитичны в своих границах..
кстати, ставку на слово "русские" Путин сделал только направляясь сюда.. там они - гордые многонациональные россияне.. и благодаря этому имеем в Донецке чеченцев и бурятов, которые воюют за "русский мир" )))
Так, по різному. Тут термін використано у значенні:
"ШОВІНІЗМ - Найреакційніша форма буржуазного націоналізму, що пропагує національну винятковість, ненависть до інших національностей, розпалює ворожнечу між країнами й народами. "(Академічний тлумачний словник (1970—1980))
До речі, жодна існуюча на сьогодні країна не оминула на стадії свого формування націоналізму в тій чи іншій мірі. Тобто, іноді, замість терміну "націоналізм" більш доречно використовувати терміни "сепаратизм", "сегрегація", і т.д. з цієї лінійки (окреслення певних параметрів, за якими визначається свій-чужий).
прошлое.. теперь государство должно создавать удобства для наций, а не наоборот.. формирование границ стран произошло.. теперь даже евросоюзная политика делает ставку на внутреннюю интеграцию наций и граждан..
ну и штаты - самый удачный пример разнонационального союза..
ну и сепаратизм тут вы вообще ни с той стороны упомянули вроде бы.. одна из отличительных черт сепаратизма - именно манипуляции национализмом..
уже два примера причин начала мировых войн - "защитим немцев (русских), проживающих на территории такой-то страны" (с) путлер, гутин
Я написав існуючі на сьогодні. Невже закраїни, що постали останні 2-10 років "прошлое.."?
Щодо штатів, то не смішіть. Англосаксонськє світосприйняття домінує, аборигени загнані у резервації або асимільовані, жовті, латиноси займають окремі квартали, .... а ви кажете "пример разнонационального союза". Знову "плутаєте" рівність окремого громадянина будь-якого походження і рівність національностей?
ЄС - це навіть не конфедерація, а спілка окремих політичних суб'єктів. Щодо інтеграції, то ви знову плутаєте рівні інтеграції. Інтегруються економіки, зовнішня та внутрішня політика. Однак ніякої інтеграції у культурі ідеології не спостерігається. Навпаки, кожна країна докладає багато зусиль аби зберегти свою індивідуальність, самобутність і національні традиції.
Щодо терміну "сепаратизм" то
"СЕПАРАТИ́ЗМ, у, чол., політ. Прагнення до відокремлення, відособлення. " (Академічний тлумачний словник (1970—1980)) Якщо ви вже згадали Штати, то їх поява результат відокремлення від Великої Британії і стався він не з доброї волі королеви. І, до речі, жодних маніпуляцій націоналізмом. Навіть нації/народу "американці" не було на той час.
Щодо причин початку світових воєн, то ви знову щось плутаєте. "Як і Першу світову війну, Німеччина почала Другу світову війну під приводом, що вражає зухвальством і цинізмом з боку тих, кому не вистачало "життєвого простору". "(с)
(Втім, можливо, дату початку ДСВ ви вважаєте відмінною від 1 вересня 1939 р.).