Меня попросили разместить на форуме вот эту информацию, потому что
эти вещи нужны нашим военным:
Людмила Пилипишина2 декабря в 16:44
ОПИС В"ЯЗАННЯ ЗИМОВИХ ПАЛЬЧАТ ДЛЯ БіЙЦіВ АТО На схемі перчатка в натуральну величину.Рядів не рахую, вимірюю сантиметрами. Кількість набору петель залежить, звичайно, від товщини пряжі. В моєму випадку вона складена з 4 тонших і товщих ниток шерсті та 2 ниток акрилу. Його додати обов»язково для міцності.
На кожній спиці по 12 петель (48) у моєму варіанті. Резинка 1х1 висотою 6,5 см. Потім двома колами пройти лицьовими петлями. На межі двох лівих спиць для зручності прикріпляю кольорову ниточку-це нижня точка роботи над великим пальцем, ці дві спиці будуть в»язати великий палець. У третьому колі починаю робити накиди «до себе» на цих двох помічених спицях. Перший зручніше зробити на першій спиці після 11-ї петлі, і другий після 1-ї петлі на другій спиці. Наступний ряд пров»язую лицьовими петлями. Далі накид роблю на першій «пальцевій» спиці після 12 петлі і на другі спиці перед дванадцятьма петлями ( так виходить, що накиди ідуть посередині між дванадцятьма петлями на обох спицях).
Якщо ширину пальців задумано по 8 петель, то і накидів треба зробити на обох спицях по 8, разом -16. Якщо такою кількістю не піднялась пройма для пальця до 7,5 см., то пров»язати кілька кіл без накидів, попросту піднятися.
На цій висоті взяти на шпильки з обох спиць по 8 крайніх петель, решту в»язати 4 см долоні до лінії початку пальців і знову взяти по 8 петель з обох спиць на шпильки для вказівного пальця. Решту 16 петель в»язати до закриття.
Повертаємось до в»язання вказівного пальця, він повинен бути коротшим від «групи трьох» на 3 см., для того, щоб щільно прилягав до пальця і не заважав оперувати зброєю.
Великий палець в»яжеться останнім.
Варто частенько міряти готову печатку на різних руках, придивлятися до особливостей, досвід прийде. Руки юначі і чоловічі дещо різняться, тому можливі незначні зміни, то пальці довші, то рука крупна. Все можна регулювати.
Така печатка універсальна, служить і лівій , і правій руці одночасно. Створила її на основі давньої розповіді покійного брата, який в»язав товаришам рукавиці з окремим вказівним пальцем в роки Другої світової війни та сучасного промислового варіанту, в якому довгий вказівний палець тільки дратує, а не допомагає.
Вдячна всім, хто відгукнувся! Зігріємо наших захисників серцем і працею!
З повагою Давиденко Тетяна Павлівна, 71 рік.


