30 ноября 2005   11:24   1344

Погром Майдана в Донецке. Как это было?

29 ноября, в Донецке состоялась пресс-конференция, посвященная годовщине погрома мирного собрания избирателей - сторонников кандидата в Президенты Украины Виктора Ющенко в Донецке возле памятника Т. Шевченко 28 ноября 2004 года.

Участники конференции вспомнили, как развивались те драматические события, поделились своими версиями о том, кто был организатором массового побоища донецких «помаранчевых» и работавших в эпицентре событий сотрудников отечественных и зарубежных СМИ. По окончании пресс-конференции её участники подписали Открытое обращение к Президенту Украины В. Ющенко и Генеральному прокурору:

"Рівно рік пройшов з того часу, коли 28 листопада 2004 року в місті Донецьку, а 29 листопада того ж року в місті Луганську на центральних площах цих міст, серед білого дня, в присутності багатьох представників українських і зарубіжних засобів масової інформації, в присутності десятків тисяч людей відбувся акт знущання, акт наруги над правом людини на свободу слова, на свободу свого вибору. Була вчинена цинічна і жорстока розправа над прихильниками кандидата в Президенти Віктора Андрійовича Ющенка. Було побито і покалічено сотні людей, сотні людей було принижено і буквально розтоптано. Били з нанесенням матеріальної шкоди навіть журналістів. Били дітей. Була розтоптана честь і гідність тих, хто не побоявся вийти на донецькі й луганські майдани сказати слово правди про масові порушення свободи вибору в Донецькій і Луганській областях під час виборів 21 листопада 2004 року.

Цей розбійний акт у формі масового побоїща, направлений на залякування тих, хто мав іншу від владних структур Донецької і Луганської областей, був підготовлений і організований з участю органів державної влади цих областей. Відомі замовники і виконавці. Про них вже на третій день німецькими й російськими журналістами був знятий фільм, який був показаний на екранах Західної Європи. Ряд відеосюжетів тієї розправи були показані і в Українї і у всьому світі, так само надруковано ряд статей у всьому світі."

«Було відкрито ряд кримінальних справ, але рішень до цього часу так і нема. Ще більше по факту вчинення злочину кримінальних справ відкрито не було. Ми довго чекали справедливості. І тепер цим відкритим зверненням ми питаємо Вас, пане Президенте, і Вас, пане Генеральний Прокурор - скільки нам ще чекати?», - говорится в обращении.
"Майдан"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...