13 сентября 2006   17:07   1276

Янукович за відставку 'непопулярних' губернаторів

Прем’єр-міністр Віктор Янукович закликав піти у відставку губернаторів тих областей, які не мають підтримки політичних сил регіону, що перемогли на останніх виборах.

Голова уряду вважає, що такі звільнення має підтримати президент Ющенко, дбаючи про стабільність у регіонах і про ефективність роботи місцевої влади.

Віктор Янукович у нещодавньому інтерв’ю Бі-Бі-Сі запевнив, що змінюючи кадровий склад виконавчої влади, Партія регіонів не порушує квотний принцип, що був передбачений коаліційною угодою трьох політичних сил – регіоналів, соціалістів та комуністів.

Однак його запевнення стосувалися передусім уряду, а не значної кількості інших посад.

Регіонали йдуть до влади

На сьогодні, як твердять експерти, люди, близькі до Віктора Януковича та Рината Ахметова, посіли практично усі керівні посади в енергетиці і взагалі і галузі ПЕК. Призначення, що відбуваються в останні дні, також не дають підстав для сумнівів у приналежності тих чи інших посадовців. Зокрема, на посаду голови Держкомітету з питань інформполітики замість Івана Чижа планують призначити Едуарда Прутника, колишнього радника Віктора Януковича часів його першого прем’єрства, а також – за даними медіаекспертів - власника телеканалу НТН.

Нині ж прем’єр заявляє про необхідність заміни губернаторів у низці областей – тих, де глави адміністрацій представляють не ту політичну силу, яка сформувала більшість у місцевій раді.

‘Там, де працюють голови обласних і районних адміністрацій і у яких немає порозуміння із місцевими радами, тобто, вони представляють політичні сили, які програли на минулих виборах, - їм треба добровільно написати заяви і піти. І друге. Там, де вже прийняті рішення радами про недовіру главам держадміністрацій, треба приймати рішення президенту України і звільняти таких керівників’, - заявив голова уряду.

Місцева ротація: ’прибрання до рук регіонів‘ чи покращення роботи губернаторів?

Відповідно до нової редакції Конституції, саме прем’єр-міністр подає на розгляд президента кандидатури на призначення глав облдержадміністрацій. Тому заява Януковича адресована, передусім, Вікторові Ющенку, чиї висуванці і досі працюють губернаторами і керівниками районів.

Представники президентської ‘Нашої України’ не вірять у те, що Віктор Янукович узгоджував зміст своїх заяв із президентом. Говорить депутат-нашоукраїнець Юрій Оробець: ‘Йдеться про перерозподіл територіальних сфер впливу на користь Партії Регіонів. Схоже, що з кожним днем це робитиметься усе жорсткіше. Прибираються до рук регіони. І я думаю, що це відбувається без погодження із президентом’.

Представників ‘Нашої України’ непокоїть, що заміну губернаторів Віктор Янукович ініціює у той час, коли не завершені переговори про створення нової коаліції у парламенті за участю пропрезидентської сили. Бо, за логікою ‘Нашої України’, у разі входження до коаліції вона мала б право на участь у розподілі посад.

У прямому ефірі ранкової програми Бі-Бі-Сі речник Комітету виборців України Олександр Черненко сказав, що у деяких регіонах справді посилюється протистояння між радами та главами адміністрацій. Комітет виборців прогнозує, що слідом за висловленням недовіри обласними радами губернаторам Луганської та Харківської областей, такі ж рішення рад можливі у Миколаївській та Херсонській.

Олександр Черненко вважає, що заяви Віктора Януковича можна вважати лише його політичними оцінками, оскільки призначає і звільняє з посад глав держадміністрацій лише президент, хоча і за рекомендацією голови уряду. Експерт також вважає, що 'мірилом ефективності роботи адміністрації мають бути соціально-економічні показники у регіоні, а не партійна приналежність'.

"BBC Ukrainian.com"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.