13 травня 2020
16:43
2219
Приїхала з окупованого Криму та відмовилася від обсервації: як у Краматорську судять порушників карантину
15 квітня 35-річна краматорчанка разом із сином поверталася з окупованого Криму.
На контрольному пункті в’їзду-виїзду “Чонгар”, що на межі між півостровом та Херсонською областю, поліцейські повідомили їй, що жінка та її дитина повинні відбути обов’язкову двотижневу обсервацію. Але вона відмовилася. Через це правоохоронці склали протокол за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил карантину) та направили його до Краматорського міського суду.
Судові засідання відбулися 7 та 8 травня, справу розглядала суддя Анастасія Михальченко. Жінка, щодо якої відбувався суд, не прийшла, але з’явився її адвокат.
Коли поліцейські складали протокол, краматорчанка дала письмові пояснення – суддя їх зачитала.
Отже, жінка пояснила, що в її сина алергія на певні продукти, а умови обсервації передбачають триразове харчування їжею, яка протипоказана її дитині. Коштів, щоб самотужки забезпечувати сина необхідними продуктами в обсервації, у краматорчанки немає. Вона зазначила, що у неї вдома є всі умови для самоізоляції, і пообіцяла її не порушувати. Жінка також повідомила, що поліцейські розповіли їй про наслідки відмови від обсервації.
Адвокат у судовому засіданні підтримав слова краматорчанки. Він сказав, що в його клієнтки хвора дитина і через алергію вона потребує спеціального харчування, якого не можна отримати в умовах обсервації. Яких-небудь документів, що у сина краматорчанки дійсно є алергія, адвокат не надав. Не було таких документів у жінки, коли вона перетинала адмінмежу з Кримом.
Постанова Кабінету міністрів України №211, якою на території країни запровадили карантин через пандемію коронавірусу, передбачає, що усі, хто приїжджає з території окупованих Криму, Севастополя, непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів терміном на два тижні. Виключення становлять співробітники Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста та акредитованих в Україні дипломатичних місій – якщо немає підстав вважати, що вони контактували з інфікованою COVID-19 людиною.
Жінка, щодо якої відбувалося судове засідання, не є співробітником Червоного Хреста чи дипломатичних місій.
Суддя Краматорського міського суду у підсумку вирішила повернути протокол до поліції. Своє рішення вона мотивувала тим, що ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає розгляд подібних справ за місцем вчинення порушення. У випадку з краматорчанкою це сталося у Херсонській області. Тож винна вона у порушенні карантину чи ні, і чи заплатить за це штраф у розмірі 17 тис. грн – буде вирішувати тамтешній суд.
ЯК ЗАВЕРШУЮТЬСЯ ІНШІ ТАКІ ЗАСІДАННЯ
Наразі в Єдиному реєстрі судових рішень оприлюднено 11 рішень Краматорського міського суду за справами щодо порушення карантину. Вони стосуються продавців фаст-фуду, торговців непродовольчими товарами чи водіїв, які перевозили пасажирів.
Більшість з цих справ судді закрили “у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення”, один протокол повернули до поліції для належного оформлення, ще один повернули для розгляду у суді у Дніпропетровській області, і лише за одним є рішення покарати порушника штрафом у розмірі 17 тис. грн. Вона стосується жінки, зареєстрованої як фізична особа-підприємець, і яка продавала шкарпетки та рукавички на вулиці у Старому місті.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.