3 липня 2020
16:54
2699
У НСЗУ прокоментували ситуацію із тубдиспансером у Краматорську
136 співробітників Донецького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, центральний офіс якого розташований у Краматорську, написали заяви на звільнення.
Причина – зменшення фінансування лікарні після старту другого етапу медичної реформи.
“[Вони] не погодилися з новими умовами праці, були змушені звільнитися, тому що за договором з НСЗУ [Національною службою здоров’я України] сума, яку нам запропонували, не покривала всіх витрат, в першу чергу, на виплату зарплати. І на 1 квітня вона становила мінімальну заробітну плату”, — сказав в інтерв’ю “Суспільному.Донбас” директор обласного клінічного протитуберкульозного диспансера Юрій Кліменко.
За його словами, через звільнення персоналу кількість ліжок для пацієнтів довелося скоротити з 400 до 80.
Керівниця Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк, коментуючи ситуацію із тубдиспансером у Краматорську, сказала, що “усі лікарні отримують виплати за договором вчасно і саме ті виплати, які вказані у договорі з закладом”.
“Якщо говорити про туберкульозний диспансер у Краматорську, то він отримав менше коштів у порівнянні з минулим роком, так само як і всі подібні лікарні в Україні”, – зазначила вона.
Очільниця НСЗУ Оксана Мовчан зазначила, що не лише тубдиспансери, але і психлікарні та стоматології отримали менше коштів, ніж отримували до реформи. Але вважає це справедливим.
“По туберкульозних диспансерах поясню – у нас великі диспропорції по фінансуванню від однієї області до іншої. А ще більші диспропорції, якщо ми поділимо фінансування цих диспансерів на кількість пацієнтів, яким вони надали допомогу. Навіть не дивлячись на результат цієї допомоги. І там шалені цифри”, – сказала Оксана Мовчан під час прес-конференції для регіональних журналістів.
За її словами, “є області, в яких диспансери надають допомогу за 20 тисяч гривень, а є, в яких за півмільйона гривень”.
“Також були диспропорції фінансування стоматології та інсультів з інфарктами. На стоматологію [до реформи надавали] – мільярд гривень, на інсульти та інфаркти, від яких потерпає найбільша кількість людей в Україні, – по півмільйона. Тому є такі лкарні, які отримали менше фінансування”, – сказала очільниця НСЗУ.
Мовчан зазначила, що тарифи на медичні послуги розраховані для всієї країни однаково. Дефіцит бюджету лікарня може покрити за рахунок власника або за рахунок власних коштів – наприклад, надавати платні послуги.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.