20 листопада 2021   18:12   1792

У Міській лікарні №1 запущено в роботу обладнання, яке покращить забезпечення киснем хворих з COVID-19

У Міській лікарні №1 запущено в роботу обладнання, яке покращить забезпечення киснем хворих з COVID-19
Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко, разом з керівниками медустанов, проінспектував роботу нового обладнання у Міській лікарні №1.

Обладнання покращить систему постачання киснем пацієнтів з COVID-19. Кріогенний газіфікатор перетворює рідкий кисень у газоподібний.

1 л рідкого кисню дорівнює 800 л газоподібного. Це дозволить забезпечити лікарню киснем із запасом. Проєкт реалізований за кошти державного бюджету.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко: «Те, що ми зараз бачимо – це ємність для рідкого кисню на об’єм 5 тис. літрів. Це державна програма забезпечення рідким киснем лікарень Донецької області. Бо в багатьох випадках пацієнтам потрібен кисень високої якості. І в цих випадках кисень, який подається з кисневих концентраторів, недостатньо допомагає. Тому було прийняте правильне рішення. Вартість проєкту складає 3,5 млн. грн.

Профінансовано було з державного бюджету через облгосадміністрацію. Потім відбувалися роботи. Підрядна організація їх закінчила. Був завезений кисень І пацієнти почали отримувати газообразний кисень, який переробляється на установці з рідкого кисню».

У Міській лікарні №1 створено 100 місць для лікування пацієнтів з COVID-19. Тепер 72 з них обладнані централізованою подачею кисню. Для інших використовують кисневі концентратори.

Начальник горздравотдела Краматорска Андрей Петриченко: «Большинство больных коронавирусом находится на кислородной поддержке. Потребление кислорода высокое. Технически сложно осуществлять поставки сжатого кислорода. Кислородные баллоны бывают 40 и 50-литровые и Горбольница №1 до 100 баллонов в день сжатого кислорода использует. Емкость для жидкого кислорода на 5 тонн даст 800 литров газообразного кислорода. Поэтому это более экономически целесообразно. И даст запас кислорода медучреждению».

В. о. головного лікаря Міської лікарні №1 Краматорська Ганна Щербак: «На данный момент у нас в больнице 100 коек для больных ковидом. Практически все пациенты требуют кислородной поддержки. Ранее мы имели 48 коек оборудованных подачей кислорода, которые питались от кислородных рамп. Это требовало постоянной напряженной работы сотрудников, которая заключалась в том, что баллоны нужно постоянно перекатывать. Потребление кислорода очень большое. После установки этой бочки отпадет необходимость в кислородных баллонах. Они останутся, но бочка на 5 тонн позволит обеспечить запас кислорода. И сейчас, благодаря реконструкции, добавились новые кислородные точки. Сейчас 80% коек обеспечены кислородом.

На фоне общей сложной ситуации с кислородом по стране, хочу сказать благодарность руководству города и области за поддержку, у нас проблем с обеспечением кислорода не было. Пациенты получали кислород в том количестве, который им был нужен.

А благодаря установке нового оборудования у нас теперь будет сделан запас кислорода».

Кріогенний газіфікатор вже запущено в роботу. Пацієнти отримують кисень кращої якості.

Подібне обладнання встановлять і у Міській лікарні №3.

Кріогенна ємність буде об'ємом 10 тонн, та повністю покриє потреби ковідного відділення у кисні.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко: «В Міській лакарні№3 також за цією програмою забезпечення лікарень централізованою подачею кисню буде встановлено ємність на 10 тис. літрів.

Завдяки цій установці не буде такого навантаження на працівників лікарні. Не буде необхідності кожного дня майже 100 балонів встановлювати в кисневу рамку та прибирати. Це час, людський ресурс та інше.

На сьогодні середньодобова потреба лікарень міста у кисні – приблизно 200 балонів. А десь 2 тижні тому, вона складала 300 балонів. Ми отримуємо централізовані поставки рідкого кисню з Харківської області, Луганської області. Це зручніше і якісніше».

Також Олександр Гончаренко відвідав з робочим візитом Обласний перинатальний центр Краматорська.

Медичний директор закладу Світлана Хомченко розповіла про перспективи капремонту приміщення перинатального центру та роботу закладу в умовах епідемії коронавірусу.
Восточный проект
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: