Там, де недостатньо достовірної інформації або ж надлишок чуток - породжуються міфи.Навчання за кордоном досі здається чимось нереальним, або ж надзвичайно дорогим. Ці два стереотипи часто заважають абітурієнтам наважитися подати документи до закладів іншої країни.
Навчання в Польщі - одне з найдоступніших для українських випускників, і щороку все більше колишніх школярів обирають цю державу для майбутнього. Основні переваги - це близькість до дому, доступна цінова політика та якісна освіта. Які ж тоді міфи не дозволяють здійснити
вступ у Польщу після 11 класу і отримати європейський диплом? Зараз ми розвінчаємо найпопулярніші з них.
Державні університети значно кращі за приватні
Цей стереотип поширений у країнах колишнього СРСР, так як тоді ВНЗ були лише державними. На цьому підгрунті і з’явилися наступні домисли: знань приватний виш не дасть, диплом буде недійсним, роботу потім не знайти. Знайомі фрази? В Україні довіра до непублічних університетів ще формується, у Польщі ж вже сформувалася.
У Польській Республіці є безліч приватних університетів, що мають високий рівень освіти. Ці виші зовсім не поступаються публічним і складають гідну конкуренцію. Щороку тисячі студентів з усього світу вчаться у приватних польських вузах, здобуваючи якісну освіту.
Такі університети мають досвідчений викладацький склад, потужну матеріально-технічну базу, різноманітні стипендії та знижки на навчання, а також закордонних університетів-партнерів. Якщо відкрити польський рейтинг ВНЗ Perspektywy, то можна побачити, що приватні виші знаходяться на рівних позиціях із державними.
Незалежно від форми власності всі ВНЗ проходять акредитацію державними органами, для підтвердження рівня надання освітніх послуг.
Які ж переваги державних та приватних вишів?
Переваги приватного:
• самостійні у вирішенні питань щодо освітніх програм - швидше впроваджуються новітні методики;
• спрямованість на практику;
• для викладання частіше залучають саме практиків-викладачів.
Переваги державного:
• багаторічна історія вузу і престиж;
• великі шанси на отримання стипендії;
• можна навчатися безкоштовно.
Навчатись у Польщі значно дорожче, ніж в Україні
Навчання у Польщі може коштувати так само, як і в Україні. Або навіть дешевше.
Ціни формують згідно критеріїв, серед яких: тип власності ВНЗ, рейтинг, популярність та мова навчання: польська чи англійська. Ціни за рік починаються від 700 євро.
Цього року найпопулярнішими були такі дві спеціальності:
1. Менеджмент, середня вартість навчання: 1200 євро;
2. ІТ-технології, середня вартість навчання: 1600 євро.
Ціни на навчання в Україні та Польщі не важко порівняти і помітити, що навчатися за кордоном можна дешевше. Для прикладу спеціальність “Економіка”. В Університеті Економіки та Інновацій (м. Люблін) рік навчання - 793 євро (23 800 грн), в той час як в Київському Політехнічному Інституті ця ж спеціальність сягає 1468 євро (44 100 грн).
Враховуйте той факт, що навчання в Польщі триває 3 роки, а не 4, тому оплата стає ще меншою.
Українцям складно знайти роботу після навчання у Польщі
Насправді, багато українських студентів починають працювати ще під час навчання в університеті: з другого чи третього курсу. Спочатку це може бути просто підробіток у сфері обслуговування, а вже потім - дотичне до спеціальності.
Кожен польський виш має власне бюро кар’єр, яке допомагає з працевлаштуванням і дає всю необхідну інформацію щодо цього.
Завдяки обов’язковій і часто оплачуваній практиці, студенти вже після стажування залишитися на роботі. Багато польських університетів мають співпрацю із різноманітними польськими компаніями, яким треба працівники.
Вже після закінчення ВНЗ українські випускники отримують європейський диплом, що дозволяє офіційно працювати не лише у Польщі, але й в ЄС чи США.
Через пандемію та карантин - неможливо вступити за кордон
Завдяки невпинному розвитку інформаційних технологій, перехід на дистанційну освіту та оформлення документів перейшов досить легко. Тож вступити на навчання за кордон можна попри карантин.
В 2020 році більшість вишів були на онлайн-освіті, так як ситуація була ще нестабільно. Навчальний рік 2021 вже почався у гібридному форматі: лекцій онлайн, практичні - офлайн. Були ВНЗ, де повністю всі предмети були очно. Тому тут університети були автономні у своїх рішеннях.
Тож, ось такими є 4 найпопулярніших міфів про навчання за кордоном, зокрема у Польщі. Всі вони не є правдивими, якщо розібратися в деталях. Тому довіряйте лише офіційним джерелам інформації.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.