Недаремно кажуть, що правильно сформульована мета в будь-якій діяльності — це вже майже половина успіху. Але мало визначити напрямок руху, варто розробити та зафіксувати документально стратегію та тактику просування вперед. Звичайно, процес розробки сайту — це не військова операція. Принаймні тому, що з обох боків ключовими діючими особами є не закляті вороги, а партнери: замовник, він же власник майбутнього веб-ресурсу, та команда досвідчених фахівців спеціалізованої
веб студії, яка займається створенням та просуванням сайтів. Тому на відміну від плану бойових дій, який треба тримати в суворій таємниці, все що стосується майбутньої роботи над представництвом в Інтернеті, ретельно обговорюється та узгоджується усіма зацікавленими сторонами.
В результаті формується документ під назвою «технічне завдання на розробку сайту». За своєю сутністю він є дороговказом, яким керуються у своїй роботі розробники, дизайнери, фахівці з контенту та інші співробітники веб студії. З іншого боку, замовник після підписання документу вже не має права відмовитись від викладених там положень. Адже він свідомо погодив усі складові майбутнього сайту та етапи роботи над його створенням. Можна вносити корективи лише тоді, якщо про це було домовлено заздалегідь. Ось чому вартує дізнатись якомога більше про технічне завдання на розробку вебресурсу, та поміркувати над особливостями його складання.
Технічне завдання на розробку сайту — це не договір, але не менш важливий документ
Варто розуміти, що технічне завдання не є аналогом договору. Але звичайною практикою є використання його як складової частини юридичного документа, який встановлює права та обов’язки виконавця та замовника. Завдяки розробці технічного завдання у разі незадоволення отриманим результатом замовник може посилатися на викладені в документі положення та деталі. За аналогією розробник також має можливість довести, що все зроблено відповідно до вимог ТЗ.
Тому при складанні технічного завдання фахівці намагаються за можливістю використовувати якомога менше професійних, незрозумілих нефахівцю термінів та визначень. Будь-який пункт такого документу з точки зору змісту не має містити суб’єктивних або суперечливих положень, які можна трактувати по-різному. Консенсусу треба досягати під час роботи над ТЗ і попередніх обговорень, а підписаний замовником документ стає підтвердженням досягнення згоди за всіма питаннями.
В ідеальному випадку клієнт та команда веб студії спільно створюють ТЗ. Але зазвичай технічне завдання складає більш компетентний в таких питаннях виконавець. Однак він має повною мірою врахувати всі вимоги та побажання замовника, чому сприяє заповнення останнім спеціального брифу. В ньому клієнт відповідає на багато питань, які дозволяють краще зрозуміти його бачення зовнішнього вигляду, структури, функціоналу, наповнення вебресурсу.
Що має містити правильно складене технічне завдання на розробку сайту
Тільки після підписання узгодженого документу команда веб студії береться до роботи над реалізацією проєкту. В ТЗ має міститися детальна інформація про сайт:
• структуру, дизайн та зовнішнє оформлення;
• функціонал та програмну частину;
• узгоджене семантичне ядро;
• базовий контент;
• етапи виконання робіт.
Складання технічного завдання — це відповідальний етап, тому врахування всіх нюансів та дрібниць гарантує відсутність у майбутньому розчарувань та конфліктних ситуацій.
Яку користь принесе наявність ТЗ власнику майбутнього сайту та розробнику
Виконавець матиме змогу швидше завершити роботу над проєктом, чітко визначитись з пріоритетами та правильно сформулювати головну мету створення сайту. Також в разі виникнення потреби реалізації додаткових вимог, завжди можна вказати на необхідність доплати за попередньо неузгоджені роботи.
Замовник отримує можливість:
1. Зрозуміти складові загальної вартості розробки сайту.
2. Швидко узгодити всі основні питання.
3. Отримати уявлення, як буде працювати та виглядати сайт.
4. Узагальнити в одному документі своє бачення майбутнього ресурсу.
5. Контролювати проміжні стадії розробки згідно з затвердженим планом.
6. Задовольнити всі свої вимоги та побажання.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.