До Kramatorsk Post звернулися батьки учнів Краматорської санаторної школи-інтернату №10 щодо ситуації навколо навчального закладу. Зокрема, нам повідомили таке:“25 серпня очікується наказ, викликаний зимовим (ще довоєнним) рішенням про реорганізацію школи-інтернату у військовий ліцей. У зв'язку з цим дітей виганяють зі школи, а весь педагогічний склад залишають без роботи та відповідно зарплати! При тому що і діти, і батьки, і педагоги готові та хочуть продовжувати освітній процес дистанційно!”.
У соцмережах і месенджерах також поширюється така інформація:
“Краматорська школа-інтернат №10 рекомендує батькам знайти іншу установу для навчання дітей. Батькам вихованців Краматорської санаторної школи-інтернату повідомили, що цього року комплектування вихованцями школи-інтернату на навчання у 2022-2023 навчальному році не відбуватиметься.
Діти, які планували продовжити навчання у школі, мають продовжити навчання в іншому закладі на території України чи за її межами. Батькам рекомендують не зволікати і найближчим часом влаштувати свою дитину”.
Втім, на сайті навчального закладу про це нічого не сказано.
Щоб розібратися із ситуацією, ми звернулися через електронну пошту до самої школи-інтернату, а також до Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Від школи-інтернату відповіді за тиждень так і не отримали, але ситуацію прокоментував департамент освіти.
Так, журналісту повідомили, що зараз розглядається питання призупинення навчального процесу в усіх санаторних школах-інтернатах Донецької області.
Чиновники звертають увагу на відсутність газопостачання, перебої з водо- та електропостачанням, відсутність сталого зв’язку та Інтернету, необхідність обов’язкової евакуації населення, а також те, що такі заклади не можуть зараз надавати послуги з медичної практики.
Що стосується школи-інтернату №10, то, за даними департаменту, станом на 1 серпня цього року контингент закладу складає 141 учень, з них у більш безпечні регіони України виїхав 71 учень, за кордон – 53 учні, на території Донецької області залишається 17 учнів.
Із 83 працівників закладу освіти (у том числі 19 осіб пенсійного віку) евакуювалися 57 працівників (за кордоном – 18, в межах України – 39), залишилися на території області 26 працівників: з них 10 педагогів і 16 технічних працівників.
У департаменті зазначили, що тривалість перебування учнів у санаторній школі-інтернаті встановлюється на засіданні медико-педагогічної комісії в межах одного року.
“В умовах військового стану провести засідання шкільної медико-педагогічної комісії неможливо”, - кажуть чиновники.
Департамент освіти і науки зазначає, що учні школи-інтернат №10 не мають особливих освітніх потреб та можуть навчатися у закладах освіти за місцем проживання, а медичні послуги зможуть отримувати в протитуберкульозних та медичних закладах будь-якої області України.
Що стосується реорганізації Краматорської санаторної школи-інтернат №10, то у департаменті нагадали, що 11 лютого 2022 року Міністерство освіти і науки України погодило реорганізацію школи у ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Але питання реорганізації школи буде розглянуто після завершення режиму воєнного стану, повідомляє департамент освіти.
СправкаКраматорська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів № 10 підпорядковується Донецькій обласній раді (оскільки з 2014 року вона не функціонує, то - Донецькій обласній державній адміністрації).
Санаторна школа забезпечує не лише середню освіту, а й відновлення і зміцнення здоров’я дітей, які потребують тривалого лікування. Школа-інтернаті №10 — це навчальний заклад з відповідним медичним профілем, тут навчаються діти з малими і неактивними формами туберкульозу.
У квітні 2021 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону про повну загальну середню освіту, згідно з якими усі санаторні школи в Україні мають реорганізуватися, закритися або перепрофілюватися — крайній термін таких змін зазначався 1 липня 2022 року. Але у квітні цього року, вже під час війни, депутати відтермінували реорганізацію санаторних шкіл до 2025-го року.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.