3 листопада 2022
08:57
1877
Чому початку опалювального сезону раді не всі жителі Краматорська
У соціальних мережах Краматорська топ-тема для обговорення – початок опалювального сезону у місті.
Підкреслимо: офіційно про цю подію влада Краматорська не повідомляла. Хіба що голова військової адміністрації міста Александр Гончаренко опублікував у Facebook обережне, малоконретне, але всім зрозуміле повідомлення наступного змісту: "15 годин безперервної роботи. Важко, але процес іде. Попереду ще складніші дні, тижні та місяці. Не будуємо ілюзій - на нас чекає найсуворіша зима у всіх аспектах. Робитимемо все, щоб її пройти".
А далі сталося очікуване: Олександру Гончаренко поставили запитання: тисячі і тисячі його земляків змушени евакуюватися до безпечніших регіонів країни, чи доведеться їм платити за централізоване опалення?
Далі ж спостерігалося щось дивне. Ще вранці 2 листопада у Facebook була відповідь голови військової адміністрації міста наступного змісту: "...якщо послуга надається і квартира опалюється , то її треба сплачувати . Якщо сміття/ТПВ не накопичуєте у нашому місті, бо тимчасово мешкаєте у іншому і там імовірно сплачуєте, то наше комунальне підприємство після повернення та надання відповідного підтвердження перебування в іншому місті, зробить відповідний перерахунок".
І одне із міських Інтернет видань навіть зробило на підставі цього коментаря відповідну публікацію.
Проте надвечір 2 листопада цей коментар Олександра Гончаренка з Мережі... зник. Що викликало не лише певні питання, а й стало ґрунтом для самостійного розвитку теми городянами, особливо тими, що зараз живуть далеко від Краматорська, але які дізналися про необхідність платити за опалення їхніх порожніх квартир.
Тон обговоренню поставив відомий багатьом краматорчанам адміністратор Facebook-групи "Краматорськ" Антон Дворжак.
"Опалення вже дають потроху? Тепер питання: а хто це буде оплачувать?, - пише він . - Я _не просив_ запустити опалення. Просили ті, хто з тієї чи іншої ВЛАСНОЇ причини залишились чи повернулись в місто. Але це ЇХ проблема. Чому Я маю платити? Питання в тому, шо "возвращєнци" розпорядились МОЇМИ грошима заради ВЛАСНИХ потреб... Бізнес-план ТЕЦ полягав в тому, шоб продати тепло в борг, а потім судитись з 90% населення міста?.."
Аргументацію інших користувачів, згодних із цією претензією (а таких дуже багато), можна звести до наступного: останні півроку влада активно та наполегливо закликала громадян залишити Донецьку область. Їх послухалися, виїхали. Наразі переселенці орендують житло в інших регіонах та оплачують там комунальні послуги. І ось тепер раптом з'ясовується, що опалювальний сезон у Краматорську таки вирішили розпочати, і практично всі, хто залишив місто, стають потенційними боржниками, бо грошей на всіх теплопостачників у них не вистачить.
Крім того, висловлюються побоювання, що в квартирах, що пустують, можуть рватися труби, і тоді наслідки можуть стати непередбачуваними.
І нарешті, вкотре згадується фактична заборона на встановлення в квартирах Краматорська систем автономного опалення. Краматорчани, які виїхали в західну частину країни, бачать, що автономки для місцевих жителів - норма, і обходиться таке опалення набагато менше, ніж у рідному Краматорську. "Наразі, ми все сваримось через тих клятих сволочей, що 30 років тримали місто у заручниках власних монополій, - пише одна із учасниць обговорення. - Всі ці крєпкіє як запор хозяйствєннікі стали нашим прокляттям, яке тримало розвиток міст сходу. На жаль. Була б розвинута автономка, ми б тут не чіпали один одного..."
Аргументація прихильників опалення також є: починаючи з посилань на чинне законодавство, турботою про те, щоб не "промерзли" багатоповерхівки, та закінчуючи присутністю у міських квартирах новонароджених дітей. І це теж, в принципі, зрозуміло: люди живуть у місті – людям потрібне тепло.
Очевидно одне: ми всі раптом опинилися у надзвичайних обставинах та ситуації, які можна вирішити лише на законодавчому рівні. Тільки так і ніяк по-іншому.
Залишається сподіватися, що за благополучним для України завершенням війни, цю проблему буде негайно розглянуто на найвищому державному рівні, і буде прийнято рішення, яке не втопче в остаточну бідність українців, які і без того страждають від божевільного сусіда.
ОбщеЖитие
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.