1 грудня 2022   18:12   179

СБУ викрила чиновників митниці, які блокували вивезення українського зерна до ЄС

СБУ викрила чиновників митниці, які блокували вивезення українського зерна до ЄС
СБУ викрила високопосадовців з трьох митниць, які блокували вивезення українського зерна до Євросоюзу.

Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 1 грудня.

"В результаті слідчо-оперативних дій на Київській, Львівській та Чернівецькій митницях заблоковано корупційну схему, – сказано в повідомленні. – Викрито керівництво відповідних регіональних митниць, яке організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій".

Уточнюється, що за різні суми хабарів вони "гарантували" представникам агрокомпаній безперешкодне митне оформлення оптових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна. У разі відмови сплачувати "данину" – створювали штучні перешкоди під час проведення митних процедур і робили бюрократичні "відмови" у провезенні продукції.

Підкреслюється, що також учасники злочинного механізму вимагали гроші з підприємців, які ввозили в Україну іноземні товари широкого вжитку для подальшого продажу у торгових мережах нашої держави.

Щодня організатори схеми одержували "прибутки" у сотні тисяч гривень.

"Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста "Городок" на Львівщині", – сказано в повідомленні.
Остров
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.