18 березня 2023   18:56   382

Пригожин хоче набрати до "Вагнера" 30 тис. бойовиків за 2 місяці

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин планує до середини травня набрати для участі у війні проти України 30 тис. бойовиків.

Замість ув’язнених до ПВК тепер беруть вільних громадян.

Пригожин стверджує, що рекрутингові центри "Вагнера", які, за його словами, відкрилися минулого тижня у 42 містах Росії, набирають у середньому 500-800 осіб на день. Він не надав жодних доказів на підтримку цих цифр.

Люди Пригожина зазнали тяжких втрат під час спроб росіян із захоплення українського міста Бахмут, яке з літа минулого року вистояло у найтривалішій і кровопролитній битві за рік війни.

У січні Сполучені Штати оцінили, що "Вагнер" мав близько 50 тисяч бойовиків в Україні, в тому числі 40 тисяч засуджених, яких Пригожин завербував з російських в'язниць з обіцянкою помилування, якщо вони проживуть шість місяців.

Українські офіційні особи заявили, що близько 30 тисяч бойовиків "Вагнера" дезертували, було вбито чи поранено.

Пригожин сказав, що вербування йде краще, ніж він очікував, і що добровольці перебувають у кращій фізичній формі, ніж ув'язнені, яких він брав раніше.

"До середини травня ми плануємо збільшити кількість бійців у наших підрозділах приблизно на 30 тисяч осіб", - сказав він.

Пригожин протягом кількох місяців вів активну піаркампанію, розхвалюючи роль "Вагнера" у наступі Росії, часто скаржачись на те, що вище військове керівництво не приділяє належної уваги його угрупованню, і навіть стверджуючи, що у неї не вистачає боєприпасів.
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: