19 березня 2023   14:25   198

У Європі не вистачає вибухівки для снарядів для України - Financial Times

У Європі не вистачає вибухівки для снарядів для України - Financial Times
Прагнення Європейського Союзу збільшити виробництво боєприпасів для України впираються в дефіцит вибухівки, стверджує газета Financial Times.

Дефіцит пороху, пластикової вибухівки й тротилу неможливо швидко подолати, скільки б грошей на це не виділили, йдеться в публікації.

"Основна проблема в тому, що європейська оборонна промисловість не в хорошому стані для великомасштабного військового виробництва", – цитує газета неназваного німецького чиновника.

"Новий артилерійський завод – це дуже просто, але як виробляти більше снарядів без сировини", – сказав голова чеської асоціації оборонної промисловості Їржи Гінек.

Найвужчим місцем є виробництво пороху та його основного компонента – нітроцелюлози.

"За короткий час збільшити виробництво нітроцелюлози. У Європі немає значних виробників сировини, яка нам потрібно. Якщо мені потрібно збільшити виробництво пороху, знадобиться, напевно, три роки", – пояснив Гінек.

Чеська компанія Explosia, один з найбільших європейських постачальників вибухівки для артилерійських снарядів, заявила, що працює на повну потужність і не зможе її збільшити до 2026 року.

Румунія веде переговори з американськими та південнокорейськими компаніями про будівництво в країні порохового заводу. Останнє таке підприємство в країні закрили ще у 2004-му.

В ситуації, що склалася, Європа змушена буде шукати постачальників в Індії, Кореї та інших далеких країнах.

Подорожчання сировини та сплеск попиту призвели до того, що ціна на боєприпаси в Європі зросла на 20% у порівнянні з довоєнним періодом – приблизно до 850 євро за штуку.
ЛІГА.net
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: