18 квітня 2023   19:18   1217

«Для мене Краматорськ був межею мрій. Це те, до чого я йшов»: лікар ветеринарної медицини Денис Колесніченко

«Для мене Краматорськ був межею мрій. Це те, до чого я йшов»: лікар ветеринарної медицини Денис Колесніченко
За місяць у Краматорську стерилізували півтори сотні собак та кішок

Ми вже розповідали, що з початку березня безпритульних тварин у Краматорську стерилізують, лікують, а також роблять їм щеплення від сказу. Цим займається «Служба з питань утримання та поводження з тваринами», що входить до складу СКП «Ритуальна служба».

За перший місяць роботи стерилізували півтори сотні собак та кішок. Про це повідомило Суспільне, яке поспілкувалося з ветеринарним лікарем Денисом Колесніченком. Саме він займається лікуванням та стерилізацією тварин. Пропонуємо вам цей матеріал у нашій адаптації.

Тварин привозять волонтери та прості мешканці міста

«Для мене Краматорськ був межею мрій. Це те, до чого я йшов»: лікар ветеринарної медицини Денис КолесніченкоОпераційна, де тварин стерилізують (Фото – Суспільне Донбас)

«Ось у нас є собака, що біля магазину постійно тинявся. Люди дивились та привели. Ми її простерилізуємо, зробимо вакцинацію. А через час пробуватимемо або влаштувати комусь у руки, або відпустити», — пояснює ветлікар Колесніченко.
Він розповідає, що тварин привозять волонтери, прості мешканці міста, які підгодовують тварин, власники, які не в будинку живуть тощо.

Наприклад, Олена Олександрівна привезла на прийом до ветлікарів двох кішок. Вона каже:

«У нас нового поповнення, як минулого року, не було, бо ми вирішили, слава Богу, стерилізувати. От ми і принесли стерилізувати двох бездомних кішок, яких залишили господарі у сусідньому дворі. Я їх рік вже годую. Там загалом там чотири дівчинки, завтра привеземо ще двох».

«Для мене Краматорськ був межею мрій. Це те, до чого я йшов»: лікар ветеринарної медицини Денис КолесніченкоПес Бахмут. Його доправили з лінії фронту. У собаки була обпечена морда, також ветеринари знайшли онкологію у тварини (Фото – Суспільне Донбас)

У Службі цих тварин оглядають та відправляють на карантин на 1-2 дні. А тоді, якщо тварина клінічно здорова та придатна до операції, її стерилізують. Одразу також вакцинують від сказу, ставлять чипи у вухо та мікрочипи в холку. Після операції медики ще кілька днів спостерігають за станом тварини.

Стерилізують безпритульних тварин безплатно. З витратними операційними матеріалами, кормом та ліками допомагають зоозахисники з організації UAanimals. Окрім стерилізації, ветеринари лікують тварин, оперують переломи, пухлини та травми.

Поки ті не одужають, тварин продовжують доглядати

«Звернулися до нас люди з котиком, який мав синю лапу, вже не функціонувала, і ми боялися, що він взагалі не виживе. Була суха гангрена, довелося повністю ампутувати разом із лопаткою. Вже товариш одужує, чекає його друга операція з реконструкції повіки. Такий він у нас молодець Леонід. Він тут у нас за господаря», — жартує про одного з пацієнтів ветеринар.

Приміщення самої Служби ще поки облаштовують, але надворі вже поставили будки для собак та вольєри.

«Для мене Краматорськ був межею мрій. Це те, до чого я йшов»: лікар ветеринарної медицини Денис КолесніченкоКліпса (Фото – Суспільне Донбас)

«Це наша Кліпса. Кульгала, не могли визначити чому, доки не зробили рентген. У неї виявляється був давній перелом плечової кістки, але він зрісся сам. І уламок в області лопатки, який ми прооперували, чекаємо, коли вже заживе», — показує собаку Денис Колесніченко.

Тварин тут доглядають, поки вони не одужають, іноді це кілька днів, а може бути й кілька місяців. Далі працівники служби намагаються знайти господарів. Щоправда, не всі тварини із вулиці довіряють людям. Це й недивно. Цього року у Краматорську відомо вже про два випадки отруєння безпритульних тварин.

«Є реально дика собака. У мене таке відчуття, що вона навіть народилася десь на сміттєзвалищі та років два взагалі людей не бачила. Вона до нас поступила зі старими переломами, з патологічними пологами, з покусаними множинними розривами ранами задніх кінцівок За місяць роботи з нею половина колективу так і не може підходити до неї», – розповідає ветеринар.

Шлях ветлікаря

Деніс Колесніченко працює у «Службі з питань утримання та поводження з тваринами» вже місяць. Сам він родом із Луганщини, де очолював ветеринарну службу в Антрацитівському районі. Через війну у 2014-му переїхав у Лисичанськ, у 2022-му на Київщину.

«Але душею ми всі звідси й не можемо пропустити нічого. Тому для мене Краматорськ, як особиста історія, був межею мрій. Те, що я тут, це те, до чого я йшов», — зазначив ветлікар.

На обкладинці – фото Краматорської міської ради
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: