26 квітня 2023   13:57   272

За час повномасштабної війни Україна запровадила санкції лише проти 6 політиків-зрадників, – Trap Aggressor

За час повномасштабної війни Україна запровадила санкції лише проти 6 політиків-зрадників, – Trap Aggressor
Із початку повномасштабного вторгнення Україна запровадила санкції проти 569 українців, із яких лише шість топполітиків, які підтримали агресію РФ.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, яка здійснює моніторинг запроваджених санкцій проти агресора, - про це пише Цензор.НЕТ

До списку підсанкційних топполітиків-зрадників увійшли:

Віктор Янукович – експрезидент України (2010-2014 роки);

Віктор Медведчук – народний депутат IX скликання, один із керівників партії "Опозиційна платформа – За життя" (2019-2022 роки);

Ілля Кива – народний депутат IX скликання від партії "Опозиційна платформа – За життя" (2019-2022 роки);

Вадим Новинський – народний депутат IX скликання від партії "Опозиційна платформа – За життя" (2019-2022 роки);

Павло Лебедєв – ексміністр оборони, член "Партії регіонів" (2012-2014 роки);

В'ячеслав Богуслаєв – президент АТ "Мотор Січ".

Також до санкційних списків потрапили наближені до них Сергій Курченко – проросійський олігарх, якого називали "гаманцем" оточення Януковича, дружина Медведчука Оксана Марченко; син Януковича Олександр Янукович та донька Киви Катерина Кива.

Водночас у дохід держави було конфісковано активи лише одного з перелічених підсанкційних топполітиків. Йдеться про приватне майно президента-втікача Віктора Януковича: центр відпочинку та житловий будинок площею понад 800 кв. м у Нових Петрівцях, квартиру на Оболоні, понад 31 млн грн та майже $85 тисяч, культурні цінності на понад 18,7 млн євро та ТОВ "Танталіт", якому належала резиденція "Межигірʼя".

Як наголошують аналітики, закон "Про санкції" передбачає, що стягнення в дохід держави активів підсанкційної особи можливе лише під час воєнного стану і лише щодо осіб, що потрапили під санкції після травня 2022 року.

Так, наприклад, такі відомі колаборанти, як Микола Азаров, Сергій Аксьонов, Вадим Колесніченко, Леонід Пасічник тощо перебувають під українськими санкціями від 2021 року. Однак наразі їхнє майно не можна стягнути.

Такі проросійські політики як Андрій Портнов, Андрій Клюєв, Олена Лукаш, Раїса Богатирьова, Вадим Рабінович та інші взагалі не перебувають під санкціями, уточнюють у Trap Aggressor.

Тому для того, аби стягнути в дохід держави майно згаданих осіб у межах закону "Про санкції", щодо них потрібно повторно запровадити санкції, як це сталося, наприклад, із міністром оборони часів Януковича Павлом Лебедєвим, щодо якого було застосовано санкції у 2021 році та в жовтні 2022-го.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: