26 квітня 2023   16:59   297

Інструктори Сил оборони Естонії підготували тисячу українських військових

Інструктори Сил оборони Естонії підготували тисячу українських військових
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Естонії пройшли підготовку не менше тисячі українських військовослужбовців.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ERR.

"На території Естонії пройшла підготовку тисяча українських солдатів. Все навчання було організовано у чотирьох групах. Сили оборони у співпраці з Кайтселійтом (добровольчі сили самооборони - ред.) зробили основний внесок у перші дві, а саме індивідуальну та професійну підготовку", - розповів заступник начальника Генштабу Сил оборони Естонії полковник Март Вендла.

Вів зазначив, що відгуки про результати навчання позитивні. В Естонії готують і снайперів.

Керівник департаменту з підготовки генерального штабу естонської армії полковник Віктор Кальницький розповів, що загалом програма включає підготовку за чотирма напрямками: індивідуальна, спеціалізована підготовка, робота групами та підготовка командної ланки. Естонські інструктори залучені у перших двох.

"Наприклад, ми навчали медиків, також навчали українців використовувати гармати FH-70", – розповів Кальницький.

При цьому підготовлені українські артилеристи вже на передовій і, за відгуками, працюють успішно та професійно.

Кальницький додав, що навчання для українських військових не зашкодили плановій підготовці естонських збройних сил. Крім того, досвід з цих програм проаналізують і застосують для покращення підготовки естонських військових.

Полковник Кальницький також нагадав, що Естонія навчала українських військових і до початку повномасштабної агресії Росії в Україні: Академія Сил оборони проводила курси англійської мови, готувала медиків, крім того, українські офіцери навчалися у Балтійському коледжі оборони.

Навчання українців фінансують частково з бюджету Естонії, частково - коштами ЄС.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: