26 квітня 2023   19:32   429

На Донеччині триває сівба ярих зернових культур, аграрії намагаються максимально використати посівні площі

На Донеччині триває сівба ярих зернових культур, аграрії намагаються максимально використати посівні площі
Повномасштабна агресія рф проти України дуже вплинула і на стан агрокомплексу на Донеччині.

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація

Про суттєве скорочення посівних площ, складні умови роботи аграріїв та хід сівби в області розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Олена Рибакова.

Зараз в області під тимчасовою окупацією знаходяться 644 тисячі гектарів, що складає 36% від площі, підконтрольної українській владі станом на 24.02.2022 року, Відповідно скоротилися посівні площі сільгоспкультур, а аграрії не можуть обробити через безпекову ситуацію і територію, прилеглу до зони бойових дій. В минулому році зернові культури було зібрано на площі 252 тисячі гектарів, що склало 42% від рівня 2021 року. В цьому році аграрії сподіваються, що буде не менше.

Зараз відбувається сівба ярих зернових культур, це пшениця. ячмінь, горох, овес. Засіяно вже 20 тисяч гектарів або 29% до прогнозних показників. Громади, в яких сівба майже завершена, - це Черкаська, Новодонецька, Мирноградська і Покровська. В області розпочато сівбу кукурудзи, гречки та овочевих культур (цибулі та моркви). У цьому році овочеві культури на Донеччині планується вирощувати на площі 23 тисячі гектарів (більше половини займуть картопля та інші культури відкритого ґрунту).

Наразі посівна в області дещо гальмується погодними умовами, але наші аграрії налаштовані максимально використати ті площі, які дозволяє ситуація.

Докладніше про те, як працює агропромисловий комплекс Донеччини в умовах війни, дивіться на відео брифінгу

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: