4 травня 2023   17:23   252

Зеленський закликав Нідерланди підтримати рішення про запрошення України до НАТО

Зеленський закликав Нідерланди підтримати рішення про запрошення України до НАТО
Президент Володимир Зеленський закликав Нідерланди підтримати політичне рішення про алгоритм вступу України до НАТО.

Про це він сказав, виступаючи у парламенті Нідерландів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Улітку цього року Європа матиме історичну нагоду раз і назавжди перекрити кисень російському реваншизму. Липневий саміт НАТО – це той час і формат, який дає змогу усунути безпекову невизначеність у Європі... Україна має отримати рішення щодо алгоритму приєднання до Альянсу. Зрозуміло, що не можемо вступити в НАТО, поки триває війна. Але усунути безпекову невизначеність можна й треба зараз – це політичне рішення. Закликаю Нідерланди ухвалити це стратегічно важливе для безпеки Європи рішення! Рішення щодо України й НАТО", - наголосив Президент.

Він зауважив, що у Нідерландах не можуть уявити, що якась частина території країни, як-от Ейндховен чи Гронінген, можуть бути поза межами спільного безпекового й правового простору країни, у «сірій зоні», яка привертатиме увагу міжнародних злочинців.

"Це неможливо, це абсурдно. І так само неможливо й абсурдно – залишати Україну поза межами безпекового й правового простору нашої спільної батьківщини – Європи", - наголосив Зеленський.

За його словами, через політичне рішення на Вільнюському саміті НАТО про алгоритм приєднання України до Альянсу росія має побачити, що безпека України буде гарантована.

Як повідомлялося, зустріч глав держав і урядів НАТО відбудеться у Вільнюсі 11–12 липня.

Україна очікує на саміті НАТО у Вільнюсі отримати запрошення до Альянсу.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: