9 травня 2023   09:58   929

Курячі яйця та копчена мойва стали ймовірною причиною захворюваності краматорців на ГКІ

Курячі яйця та копчена мойва стали ймовірною причиною захворюваності краматорців на ГКІ
Курячі яйця та копчена мойва стали ймовірними факторами захворюваності краматорців на гострі кишкові інфекції на минулому тижні.

Про це інформують фахівці Краматорської районної філії ДУ "Донецький ОЦКПХ МОЗ". В 70 % випадків захворюваність реєструвалася серед дитячого населення.

"За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 28.04.2023 по 04.05.2023 (18-й тиждень року) зареєстровано 3 випадки гострої кишкової інфекції (ГКІ), інтенсивний показник знаходиться на рівні з минулим тижнем і становить 1,64 на 100 тис. населення.

В структурі захворюваності на кишкові інфекції на цьому тижні переважали гастроентероколіти (ГЕК) із невстановленим збудником, їх питома вага в середньому склала 66,7 %. В порівнянні з минулим тижнем відмічається зростання захворюваності на ГЕК невстановленої етіології в 2 рази (2 випадки, показник 1,09 на 100 тис.населення). На 66,5% знизився показник ГЕК з встановленим збудником 0,55 на 100 тис. населення проти 1,64 на 100 тис.населення.

Факторний аналіз показав домінуючу дію харчового шляху передачі збудників інфекції в 100 % випадків. Серед продуктів харчування, які ймовірно послужили фактором передачі інфекції на цьому тижні : яйце куряче - 2 (66,7%), копчена мойва -1 (33.3%). Випадків сальмонельозу та дизентерії на цьому тижні не виявлено.

Згідно аналізу територіального розподілу захворілих на ГКІ відповідно до місць реєстрації хворі зареєстровані в районі «Соцгорода» та селища Ясногірка. В 70 % випадків захворюваність реєструвалася серед дитячого населення.

Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 3 епідеміологічних обстеження. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи".

До уваги!

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це група гострих інфекційних захворювань, що викликаються різними мікроорганізмами, які локалізуються переважно в кишечнику людини і характеризуються розвитком діареї. Найбільшу небезпеку становлять тим, що внаслідок стрімкого втрачання води в організмі стається зневоднення.

Зазвичай ГКІ спричиняють бактерії або віруси, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею, водою чи просто через брудні руки, предмети довкілля, з якими тісно контактує людина.

Найчастіше збудники знаходяться в сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, молоко, риба), немитих фруктах та овочах.

Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій — слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота й діарея.

Дотримуйтесь простих п’яти правил, щоб запобігти захворюванню:

1. Підтримуйте чистоту. Перед приготуванням будь-якої страви необхідно мити руки з милом. Чистим має бути посуд та інше кухонне приладдя, що використовується під час приготування страви.

2. Відокремлюйте сиру їжу від готової. Бактерії, які часто стають причиною ГКІ, полюбляють «жити» в сирому м’ясі та морепродуктах. Користуйтесь для обробки сирих продуктів окремими ножами та обробними дошками. Щоб уникнути контакту між сирими й готовими продуктами, зберігайте їх у закритому посуді чи контейнерах.

3. Ретельно готуйте їжу. Їжа стає безпечною, при її достатній тепловій обробці.

4. Зберігайте їжу при безпечній температурі, особливо в літній період. Не довше, ніж через 2 години після приготування, помістіть їжу в холодильник.

5. Ретельно мийте овочі та фрукти, особливо якщо подаватимете їх до столу сирими. Для приготування страв використовуйте чисту питну або доочищену воду. Обирайте свіжі та не зіпсовані продукти, слідкуйте за терміном придатності при їх купівлі. Не використовуйте продукти, у яких закінчився термін придатності.

Не займайтесь самолікуванням, за перших проявів захворювання звертайтеся до лікаря!
Східний Проект
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: