18 травня 2023   20:56   237

МЗС РФ визнало, що "зернову угоду" продовжили без виконання вимог Росії

МЗС РФ визнало, що "зернову угоду" продовжили без виконання вимог Росії
Росія визнала, що погодилась на продовження терміну дії Чорноморської зернової ініціативи ("зернової угоди") на ще 60 днів без виконання висунутого нею ж ультиматуму.

Це випливає з офіційного коментаря Міністерства закордонних справ РФ, передає Цензор.НЕТ.

МЗС РФ підтвердило продовження "без будь-яких змін" зернової угоди до 17 липня включно, "у відповідь на звернення, насамперед турецьких партнерів як сторони домовленості".

МЗС Росії повторив скарги на нібито невиконання російської частини "зернової домовленості" й повторили п’ять вимог, без утілення яких погрожують припинити участь у Чорноморській зерновій ініціативі після 17 липня. РФ вимагає підключення "Россельхозбанку" до SWIFT, відновлення постачання сільгосптехніки і сервісного обслуговування до РФ, зняття обмежень на страхування і на доступ в порти, відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті-Одеса", зняття санкцій з російських компаній у сфері виробництва та перевезення сільгосппродукції і добрив. Ці ж вимоги значаться в ультиматумі, оголошеному РФ в березні, в разі невиконання якого вона погрожувала вийти із "зернової угоди" після 18 травня.

"Зернову угоду" уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів - зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморська, Одеси та Південного) і зі зняття бар'єрів на експорт російського продовольства і добрив.

Дію ініціативи продовжували в листопаді 2022 року на 120 днів. Таким чином, термін її дії закінчився 18 березня, тоді "зернову угоду" продовжили ще на 60 днів - до 18 травня. 17 травня турецький президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про продовження Чорноморської зернової ініціативи ще на два місяці.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: