26 травня 2023   09:09   1171

На Донеччині 17-річному шморгачу-коригувальнику обстрілів дали 10 років в'язниці

На Донеччині 17-річному шморгачу-коригувальнику обстрілів дали 10 років в'язниці
В суді юнак вину визнав повністю і від дачі показань відмовився.

Дружківський міський суд визнав громадянина винним у колабораціонізмі і засудив до 10 років ув'язнення, - повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на вирок від 19 травня.

Навесні 2022 року неповнолітній мешканець Бахмута в Telegram познайомився з інформатором російських спецслужб Євгенієм і погодився допомагати у веденні бойових дій проти Збройних сил України.

Із 30 травня і по 19 липня він передавав інформацію щодо розташування українських військових і наслідки російських обстрілів — надсилав скриншоти карт із відмітками та голосові повідомлення.

За даними слідства, молодик діяв із політичних та ідеологічних мотивів і, як вважається, бажав окупації Донецької області.

Його співрозмовник отриману інформацію передавав негласному позаштатному співробітнику "ЦСО МГБ ДНР" та колишньому начальнику розвідки артилерії 100 "ОМСБР ДНР" з метою подальших ракетних ударів по особовому складу та місцям скупчення військової техніки ЗСУ.

У червні 2022-го обвинуваченого додали в закриту групу в Telegram, учасниками якої були працівники спецслужб РФ та незаконних збройних формувань, а також інші завербовані корегувальники.

12 липня 2022 року хлопець передав скриншоти карти з відмітками про місце розташування особового складу та військової техніки і засіб звʼязку Starlink. 19 липня росіяни обстріляли цю позицію. Того ж дня обвинувачений сходив у розвідку на місце влучання ракет.

Після цього він повідомив, що українські військові все ще там залишаються. 22 липня окупанти обстріляли обʼєкт вдруге.

Зловмисника затримали в серпні 2022 року і взяли під варту. Корегувальником вивився неповнолітній. Зараз йому не більше 17 років.

Дії обвинуваченого кваліфікували як колабораціонізм — надання незаконним збройним формуванням та/або збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ.

Вказано, що в суді юнак вину визнав повністю і від дачі показань відмовився. Його засудили до 10 років тюремного покарання.

ДО РЕЧІ

З початку повномасштабного вторгнення, протягом 2022 -2023 років, співробітниками головного управління виявлено 427 інформаторів, агітаторів та колаборантів. Про це сьогодні, 25 травня, повідомила на брифінгу у прес-центрі Донецької обласної військової адміністрації керівник прес-служби ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях Галина Прищепа.

Серед них мешканці різних населених пунктів Донеччини - Слов’янська, Лиману, Українська, Покровська, Краматорська, Бахмуту, Маріупольського району, Костянтинівки.
ОбщеЖитие
Додати коментар

Можливість коментування матеріалів на сайті тимчасово відключена.

Останні новини: