Статус дитини, постраждалої від воєнних дій, дає право на певні пільги та на отримання грошової допомогиВ Україні вже 10-й рік триває війна і ще у 2017 році Кабінет Міністрів України прийняв
Постанову № 268, яка по суті надає поняттю "діти війни" сучасного значення.
Цією Постановою визначається механізм надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Хто може отримати статусПраво на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
Наслідками воєнних дій і збройних конфліктів для дитини можуть бути одна, кілька або всі обставини, зазначені вище. Під час надання дитині статусу заявником визначається обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.
Статус можна отримати після звернення за місцем реєстрації або фактичного проживання до органів опіки та піклування (наприклад, до Служби у справах дітей). Важливо зібрати повний пакет документів, який ті вимагатимуть, та вказати обставини, що негативно вплинули на стан здоров'я та розвиток дитини.
У випадку, якщо дитині менш як 14 років, подати заяву можуть батьки, родичі, опікуни або піклувальники, а після 14 років дитина має право самостійно звернутися до відповідних органів.
Рішення приймається протягом 30 календарних днів із дати реєстрації заяви на підставі розгляду комісією із захисту прав дитини всіх необхідних документів.
Інформація про дитину, якій надано статус, вноситься до банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
Куди звертатися у КраматорськуУ Служби у справах дітей Краматорської міської ради повідомили Краматорськ Пост, що для отримання дитиною такого статусу спочатку треба звернутися до Центру соціальних служб за адресою пр-т Незалежності, 27 (колишня Двірцева).
У Центрі робиться Висновок оцінки потреб дитини, а вже з ним дитина або її представники звертаються до Служби (вул. Дружби, 9а).
Телефон для довідок Служби у справах дітей: (050) 772-08-44.
Які виплати можуть отримувати діти, що постраждали від війни Допомогу "дітям війни" можна розділити на два види - від держави та від благодійних фондів. З боку держави "дітям війни" мають право на всі пільги та виплати, що передбачені для ВПО, зокрема й на цільову підтримку для здобуття освіти та кошти на проживання внутрішньо переміщеним особам (3 000 грн щомісяця).
Сайт
Pro Groshi пише, що гроші також виплачують благодійні фонди та організації, що безпосередньо займаються грошовою допомогою дітям. Вони функціонують здебільшого коштом внесків небайдужих осіб. А люди, які потребують фінансової підтримки, можуть залишити заявку та чекати на ухвалення рішення. Йдеться про такі фонди як "ДІТИ ХЕЛП", Global Fund for Children, Gen.Ukrainian, "СОС Дитячі містечка Україна", "Постраждалі Діти Війни" тощо.
Також заявки на допомогу приймає Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького. Він підтримує дітей, які втратили через війну одного чи обох батьків. Це спільна ініціатива урядів України та Польщі. Виплати становлять 5 000 грн кожного місяця. Подати заявку можна на офіційному сайті Фонду, заповнивши спеціальну форму.
Підстави для скасування статусуПідставами для прийняття рішення органу опіки та піклування про скасування статусу є встановлення недостовірних відомостей у поданих документах або непідтвердження обставин, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявою про вчинення злочину щодо дитини або судового розгляду.
Важливо, що досягнення особою повноліття не є підставою для скасування статусу. Рішення про скасування статусу може бути оскаржено в суді.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.