Управління капітальною будівництва та перспективного розвитку Краматорської міської ради обрала ТОВ "ВБК Стандарт" в якості підрядника для розробки проєкту відбудови краматорської школи, зруйнованої рашистами під час обстрілу в липні 2022 року. Про це інформує
ДІЙ-КраматорськЗгідно з умовами тендеру, управління мало намір сплатити за виконання робіт з проєктування 4,7 мільйона гривень. Найбільш вигідну пропозицію надало ТОВ "Інженерна будівельна компанія "Основа" яка була готова виконати ці роботи за 2, 75 мільйонів гривень. Організатори торгів визнали цю ціну "аномально низькою" та не допустили компанію до участі в закупці. При цьому, компанія є досить поважним гравцем ринка проєктування й з початку цього року вона зібрала замовлень на проєктування понад ніж на 5 мільйонів гривень. Другою за ціною була пропозиція ПП "Ресто", яке було готове розробити проєкт за 3,5 мільйонів гривень. Цю пропозицію організатори відкинули через те, що учасник використовував незахищений носій для зберігання електронного підпису й мав певні недоліки у кошторисі.
У підсумку переможцем тендеру стала компанія "ВБК Стандарт" яка запропонувала ціну на приблизно 975 гривень менше максимальної.
Слід зазначити, що це підприємство має досить неоднозначну репутацію та зв'язки. Створено воно було у 2017 році у Києві. Його єдиним власником є Ганна Статкевич з Краматорська. До травня поточного року вона була й керівником компанії, аж доки на цій посаді її не замінив Ярослав Статкевич. За відомостями з публічних реєстрів вони мешкають за однією адресою, тож можна припустити, що вони є родичами. Крім того, Ярослав Статкевич є керівником ще однієї проєктної компанії "Аркон". До початку повномасштабного вторгнення вона була одним з улюблених проєктантів краматорської влади. Компанія проєктувала кілька значущих для міста об'єктів, проте ці проєкти майже завжди були дуже низької якості й постійно корегувалися під час реалізації. Крім того, компанія "Аркон" кілька разів була фігурантом гучних розлущувань та кримінальних справ. Зокрема, в квітні 2019 року до Прокуратури звернулася людина, яка до 2014 року працювала в компанії "Аркон" архітектором, а потім звільнилася за згодою сторін. З 2016 до 2019 року він неофіційно брав участь у розробці окремих документів для компанії. А от "Аркон" весь цей час, не соромлячись, використовував у тендерних документах дані звільненого архітектора: його сертифікат, друк, а також підроблений підпис. Особливо активно це робилося під час тендерів на авторський та технічний нагляд. І під час всіх цих зловживань компанією керував саме Ярослав Статкевич.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.